Na terenie Gminy Radziejowice funkcjonują dwa przedszkola (Publiczne w Radziejowicach i niepubliczne w Tartaku Brzózki) oraz trzy Szkoły Podstawowe (w Radziejowicach, w Korytowie A i w Kuklówce). Dzieci są bezpłatnie dowożone do szkół. Każda placówka posiada bibliotekę szkolną wraz z czytelnią, oraz salę gimnastyczną. Przy Gimnazjum została wybudowana nowa Hala Sportowa, a przy Szkole Podstawowej w Korytowie A znajduje się boisko do piłki nożnej. Gmina systematycznie przeznacza środki budżetowe na poprawę jakości bazy edukacyjnej oraz realizuje projekty z wykorzystaniem środków zewnętrznych na działania polepszające poziom nauczania w szkołach. Dzieci i młodzież mają do dyspozycji również bezpłatne usługi świadczone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Radziejowicach i Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach.
Po wprowadzeniu w dniu 1 stycznia 1999 roku reformy opieki zdrowotnej, Ośrodek Zdrowia w Radziejowicach został przekształcony w Filię nr 1 w Radziejowicach Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medycyna Rodzinna”. Placówka świadczy usługi w ramach NFZ w zakresie podstawowej opieki medycznej i pediatrycznej. Przy ośrodku funkcjonuje również „Risorius Stomatologia”. Opiekę ambulatoryjną sprawuje Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Sp. z o.o. w Żyrardowie i Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.

Bogata historia, nieprzeciętne walory krajoznawcze, dogodne warunki komunikacyjne oraz otwartość włodarzy sprawiają, że głównym kierunkiem rozwoju gospodarczego Gminy jest turystyka i rekreacja. Bliskość dużych miast Warszawy i Łodzi, sprzyja rozwojowi firm zajmujących się magazynowaniem i dystrybucją różnego rodzaju towarów oraz produkcją artykułów spożywczych. Wśród usług przeważa: transport, budownictwo i konserwacja urządzeń. Podmioty gospodarcze to przede wszystkim firmy rodzinne lub jedno-osobowe działalności usługowe. W 2015 r. na terenie Gminy zarejestrowanych było 408 firm. Do największych podmiotów gospodarczych, nie zajmujących się turystyka i rekreacją należą:

– Bottari Polska Sp. z o.o., Radziejowice Parcel
– Mosso Kwaśniewscy Sp.j. Zakład Tłuszczów Roślinnych, Radziejowice Parcel
– Ekonip Spółka z.o.o., Radziejowice
– ITA Sp. z o.o., Krze Duże
– HELUKABEL Polska Centrala, Krze Duże
– Zakład Produkcyjny Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o, Krze Duże
– ZPC FLIS Sp. J., Kuranów
– Z.P.C. Flisan Robert Flis, Kuranów
– KAMINO – Gazy Techniczne, Sprzęt Spawalniczy (Oddział),
Budy Mszczonowskie