Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica szczególna, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ponad pół wieku.

To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w czwartek 7 grudnia 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury „POWOZOWNIA” w Radziejowicach. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Drodzy Jubilaci w dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek Wójta Gminy Radziejowice Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Szczęśliwymi jubilatami, którzy 7 grudnia  wzięli udział w uroczystości odbywającej się w Gminnym Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach byli:

  • Krystyna i Andrzej Amrozy- Tartak Brzózki;
  • Krystyna i Tadeusz Ambrozik- Korytów A;
  • Maria i Mirosław Kurowscy – Korytów;
  • Anna i Andrzej Palczewscy – Krze Duże;
  • Urszula i Mikołaj Stefanik – Korytów A;
  • Maria i Stanisław Szlaga – Kuklówka Radziejowicka;

Gratulujemy Państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzymy radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byście mogli świętować kolejne jubileusze.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. W tym dniu nie mogli wziąć udziału w uroczystości: Genowefa i Józef Laskowscy oraz Joanna i Stefan Szafraniec

Wszystkim parom, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Zdjęcie grupy osób. Odznaczone małżeństwa.