kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Kultura: Kino, Spotkania autorskie, impreza otwarta

Film „Ostatnia rodzina” i spotkanie z charakteryzatorką Anną Gorońską w Radziejowicach

21 października 2017 od: 18:00 do 20:00
ul. Sienkiewicza 6, Radziejowice, żyrardowski, mazowieckie
Gminne Centrum Kultury "Powozownia" w Radziejowicach

Film „Ostatnia rodzina” i spotkanie z charakteryzatorką Anną Gorońską w Radziejowicach

 

Nagradzany w Polsce i na świecie film Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” już od 21 października w trasie z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatne projekcje filmów i spotkania z twórcami odbędą się tym razem w miejscowościach centralnej Polski. Swój udział zapowiedziała m.in. Anna Gorońska – charakteryzatorka. Do Radziejowic kino zawita w sobotę 21 października.

 

Film „Ostatnia rodzina” to triumfator i zdobywca Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016r. Znakomity scenariusz historii opartej na faktach, podparty grą wybitnych aktorów i wyśmienitymi zdjęciami. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Dawid Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, czy Andrzeja Chyrę.

 

Fabuła poświęcona jest życiu i twórczości rodziny Beksińskich. Historia Zdzisława – cenionego malarza i  jego syna nacechowana jest serią dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, a fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia podejmują walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

 

Projekcja filmu w sobotę  21 października o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury Powozownia. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z Anną Gorońską – cenioną polską charakteryzatorką („Karbala”, „Służby specjalne”, „U Pana Boga w ogródku”). Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

 

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.