kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Inne

Badania profilaktyczne - mammografia

12 maja 2017 09:15
ul. Jaktorowska 16, Kuklówka Zarzeczna, Radziejowice, żyrardowski, mazowieckie
Obok remizy OSP

NZOZ Medica realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2017 są to roczniki od 1948 do 1967), objętych ubezpieczeniem zdrowotnym, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z finansowanej przez NFZ mammografii.

Według informacji NFZ w roku 2016 jedynie około 47% kobiet z gminy Radziejowice wykonało sobie profilaktycznie mammografię. Mamy nadzieję, że wspólne działania i częstsze wizyty mammobusów przyczynią się do zwiększenia świadomości zdrowotnej mieszkanek skutkując wysoką frekwencją na badaniach.

Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy oczywiście badania odpłatnie.

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.