kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Bezpłatne badania mammograficzne

 (link otworzy duże zdjęcie)

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

 

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

 

  • Puszcza Mariańska – 1 czerwca przy Przychodni Zdrowia, ul. Sobieskiego 42
  • Radziejowice – 2 czerwca przy Gimnazjum, ul. Kubickiego 3A
  • Żyrardów – 5, 6, 7, 8, 9, 10 czerwca przy Hipermarkecie Kaufland, ul.  Jana Skrowaczewskiego 27
  • Mszczonów – 5 i 6 czerwca przy NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, ul. Maklakiewicza 3
  • Wiskitki – 7 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarne, ul. Żyrardowska 3

 

 

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Opublikowano: 16 maja 2017 15:27

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Mammografia plakat [391.9 KB]

Wyświetleń: 962

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.