kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Złagodzenie obostrzeń to nie koniec epidemii !

30 maja wszedł w życie czwarty etap znoszenia ograniczeń dotyczących pandemii COVID-19.

Podczas przebywania na otwartej przestrzeni i przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od pozostałych ludzi nie trzeba mieć na twarzy maseczek ochronnych.

Od soboty można bez maseczki spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży lub parkingu jeśli tylko zachowamy 2 metrowy odstęp od innych osób.

UWAGA! W miejscach zatłoczonych na otwartej przestrzeni (np. na zatłoczonym chodniku), w których nie jesteśmy w stanie zachować 2 metrów odległości od pozostałych osób, nadal wymagane jest noszenie na twarzy maseczki ochronnej.

Mimo złagodzenia nakazu, pozostaną miejsca, w których konieczność zakrywania nosa i ust pozostaje obowiązkowa.

Bezwzględnie należy zakrywać nos i usta przy korzystaniu z takich miejsc publicznych lub środków komunikacji zbiorowej jak:

  • przestrzenie zamknięte w których nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu,
  • autobusy i tramwaje, taksówki
  • sklepy i galerie handlowe, które zniosły limity jednocześnie obsługiwanych klientów
  • kina i teatry,
  • kościoły,
  • urzędy.

To tylko kilka najbardziej oczywistych przykładów. Wykaz dodatkowych miejsc, w których wciąż trzeba będzie zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny.

W związku z powyższym pamiętajmy aby planując wizytę w urzędzie, założyć maseczkę ochronną, skorzystać z udostępnionych dla interesantów środków dezynfekcyjnych oraz zachować odpowiednią odległość od innych osób.

Złagodzenie obostrzeń to nie koniec epidemii !

Troszczmy się o zdrowie własne i swoich najbliższych, a w stosunku do innych wykazujmy się dodatkowo empatią i zrozumieniem. Róbmy to nie dlatego, że ktoś nam coś nakazał, a na coś innego pozwolił, ale dlatego, że jesteśmy odpowiedzialni i świadomi wciąż istniejącego zagrożenia epidemiologicznego.

Pozwalamy sobie również przypomnieć, że maseczka ochronna (zgodnie z zaleceniami) powinna zasłaniać usta i nos. Jeśli z jakichś przyczyn nie możecie Państwo spełnić tego warunku prosimy o poinformowanie o tym fakcie Waszego rozmówcy w czasie bezpośredniego kontaktu.

maseczkiochronne.jpg

Opublikowano: 02 czerwca 2020 08:31

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 146

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.