kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Pracownia Garncarska w ramach projektu "ZARADNI Z GMINY RADZIEJOWICE"

Pracownia garncarska w szkole w RadziejowicachW ramach projektu unijnego realizowanego w latach 2017 - 2019 pod nazwą „ZARADNI Z GMINY RADZIEJOWICE - kompleksowe wsparcie współczesnej edukacji w szkołach Gminy Radziejowice”, w budynku Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach przy ulicy Kubickiego 3a utworzona została pracownia garncarska. Za kwotę 26.782,07 zł, na początku bieżącego roku kalendarzowego, wykonano prace rozbiórkowe oraz roboty budowlane w zakresie adaptacji pomieszczeń szkolnych na pracownię.

Pracownia garncarska w szkole w RadziejowicachDzięki tej inwestycji uczniowie szkół z naszej gminy od kwietnia do czerwca mogli rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne uczestnicząc w warsztatach z garncarstwa. W pracowni prowadzone były także zajęcia z  arteterapii, przeznaczone dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Warsztaty cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie uczęszczali na zajęcia o czym świadczy duża liczba glinianych wytworów pozostawionych przez uczestników i zdobiących pracownię.

W ramach działania pracowni garncarskiej wsparciem objęci zostali nie tylko uczniowie, ale także grono pedagogiczne szkół znajdujących się na terenie gminy Radziejowice. Dziesięcioosobowa grupa nauczycieli wzięła udział w dwudniowym szkoleniu pogłębiającym wiedzę i doskonalącym umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć kreatywności z wykorzystaniem garncarskich prac manualnych.

Pracownia garncarska w szkole w RadziejowicachPozytywne opinie uczniów oraz kompetencje nabyte przez nauczycieli podczas szkolenia pozwalają sądzić, że pracownia garncarska w dalszym ciągu będzie miejscem kreatywnego rozwoju uczniów. W nadchodzącym roku szkolnym planowana jest kontynuacja funkcjonowania pracowni. Forma oraz częstotliwość ewentualnych zajęć pozalekcyjnych zostanie wybrana po ustaleniu planu pracy szkoły przez nowego dyrektora placówki. Mamy nadzieję, że zajęcia te będą cieszyć się nie mniejszą popularnością niż te zakończone tuż przed wakacjami.

 

Opublikowano: 26 sierpnia 2019 10:17

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 220

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.