kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Teatr Zaangażowany w trosce o klimat

 (link otworzy duże zdjęcie)

Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, nauczycielach, młodzieży i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno). Jest on skierowany do osób, które chciałyby wykorzystywać techniki dramy i metody teatralne w przyszłości, ale również spędzić twórczo czas na warsztatach i stworzyć wspólnie spektakl.

Uczestniczki i uczestnicy projektu wezmą udział w 5-cio dniowym (40-godzin) kursie Teatru Forum, którego rezultatem będzie stworzenie przedstawienia teatralnego, poznanie technik pracy dramą i teatru zaangażowanego społecznie, procesu tworzenia spektaklu na bazie wspólnie wypracowanego scenariusza. W trakcie szkolenia przejdziemy przez pełen proces „tworzenia teatru” wg metodologii Augusto Boala; od momentu pierwszego spotkania uczestników, aż do zaprezentowania spektaklu. Podczas pięciu dni uczestnicy wezmą udział w grach i ćwiczeniach opracowanych przez Augusto Boala, a skoncentrowanych wokół integracji grupy, tworzenia klimatu zaufania, poszukiwania mocy oraz grach i ćwiczeniach teatralnych wzmacniających umiejętności sceniczne i reżyserskie. Pracując w mniejszych grupach m.in. technikami Teatru Obrazu opracują historię dotyczącą zmian klimatycznych, by na jej podstawie przygotować spektakl Teatru Forum, który zostanie zaprezentowany zaproszonym gościom w sobotę 7 września.

Szkolenie warsztatowe będzie miało charakter stacjonarny i odbywać się będzie w GCK Powozownia w Radziejowicach w dniach 4-8 września 2019 r. w godz. 9.00-17.00.

Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna będzie Fundacja Drama Way (www.dramaway.pl), której twórcy od wielu lat profesjonalnie zajmują się pracą metodą Teatru Zaangażowanego Społecznie (TZS) oraz Teatru w Edukacji (TiE) w obszarze kultury, szeroko pojętej edukacji i rozwoju osobistego. Osoby uczestniczące w szkoleniu będą jednocześnie współorganizatorami przedstawienia na swoim terenie. Spektakl będzie prezentowany na terenie 4 różnych gmin. Pierwszy spektakl zostanie pokazany w sobotę 7 września o g. 18.00 w Powozowni w Radziejowicach.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, ale uczestnik/czka ma obowiązek wzięcia udziału we wszystkich dniach szkolenia i przedstawieniach, które odbędą się do końca października 2019 r. (weekendy, terminy do ustalenia).

Uczestnicy otrzymują certyfikat wystawiony przez Fundację.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/tstWUN6kYcNiVo7BA

Zgłoszenia do projektu należy wysłać do 18 sierpnia 2019 r.

 

Szkolenie poprowadzi ALDONA ŻEJMO – KUDELSKA i JAREK REBELINSKI.

Realizator projektu - Tomasz Konca.

Koordynacja projektu – Katarzyna Konca,

kasia.konca@gmail.com tel. 507 190 993.

O metodach teatru zaangażowanego: www.teatrzaangażowany.pl

 

Opublikowano: 13 sierpnia 2019 10:45

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 148

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.