kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Przedszkole w Radziejowicach - mury pną się do góry!

Budowa przedszkola w Radziejowicach - postęp pracW marcu bieżącego roku ruszyła budowa nowej siedziby gminnego przedszkola w Radziejowicach. Nowoczesny obiekt przystosowany będzie do przyjęcia 200 najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Zgodnie z projektem na powierzchni blisko 1750 m2 znajdzie się 8 dużych sal dla przedszkolaków z pełnym zapleczem sanitarnym każda. Oprócz tego w budynku zaplanowano oczywiście pomieszczenia socjalne i biurowe dla kadry wychowawczej i pracowników oraz widny (dzięki częściowo przeszklonemu sufitowi) – i przestronny hol. W placówce znajdzie się profesjonalne zaplecze kuchenne, które umożliwi przygotowywanie posiłków nie tylko dla dzieci uczęszczających do przedszkola, ale również zabezpieczy w tym względzie potrzeby szkół w Korytowie, Kuklówce Radziejowickiej i Radziejowicach.

Budowa przedszkola w Radziejowicach - postęp pracObecnie wykonawca robót budowlanych kończy zasyp ścian fundamentowych na drugiej z czterech płyt fundamentowych. Jednocześnie trwają prace związane z usunięciem kolizji nowo budowanego budynku ze znajdującymi się na terenie budowy elementami sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz sieci energetycznej. Po usunięciu ww. kolizji wykonawca przystąpi do wykonania pozostałych dwóch płyt fundamentowych.  Planowane jest, że do końca br. zostaną zakończone prace murarskie.

Mając na względzie zainteresowanie mieszkańców gminy realizowaną inwestycją będziemy starać się na bieżąco Państwa informować o postępach prac budowlanych.

Opublikowano: 14 sierpnia 2019 23:40

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 681

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.