kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Program Rządowy - Czyste Powietrze

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 2 października br. w Gminnym Centrum Kultury „POWOZOWNIA” w Radziejowicach odbyło się spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące Rządowego Programu pn. „Czyste Powietrze”.  Inicjatywa Ministerstwa Środowiska spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Radziejowice. W spotkaniu wzięła udział również Pani Wójt Gminy Radziejowice - Urszula Ciężka, Przewodnicząca Rady Gminy- Krystyna Skoneczna oraz Sekretarz Gminy - Wioletta Micewicz i pracownicy Urzędu Gminy odpowiedzialni za ochronę środowiska.

Głównym celem Programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji do atmosfery zanieczyszczeń generowanych przez instalacje użytkowane w  domach jednorodzinnych. Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, które przyczynią się do zmniejszenia ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywistej oszczędności finansowej gospodarstw domowych. Zyska na tym również środowisko naturalne, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program Priorytetowy - Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko -emisyjnego kotła grzewczego.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie: www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

Opublikowano: 04 października 2018 11:33

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 299

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.