kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Wernisaż fotografii Mariusza Gładysza

Mariusz Gładysz, grafik i fotograf. Urodził się w 1960 roku w Częstochowie. Studiował grafikę warsztatową i malarstwo na Wydziale Edukacji Wizualnej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jako grafik projektuje przede wszystkim dla wydawnictw prasowych oraz agencji reklamowych. Jednak od ponad dwudziestu lat jego głównym polem działań twórczych jest czarno-biała fotografia  artystyczna. Aktualnie mieszka i pracuje w Grodzisku Mazowieckim.
Fotografie Mariusza Gładysza były prezentowane między innymi na Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze, I Jurajskim Salonie Fotograficznym w Częstochowie czy na ogólnopolskiej wystawie „Przełom” w Lublinie. Natura stanowi dla mnie nieograniczone źródło inspiracji. Właśnie w pejzażu znajduję motywy do kreowania kompozycji fotograficznych. Nie koncentruję się nad jedną koncepcją zdjęć, ale fotografuję to, co w danym momencie mnie zachwyci: klimat miejsca, wyjątkowy i niepowtarzalny układ elementów czy rodzaj światła.
Dopiero w pracowni, niekiedy po tygodniach czy nawet miesiącach, układam zdjęcia w tematyczne cykle. Te zestawy fotografii nie traktuję jak zamknięte, skończone zbiory. Podlegają one ciągłej ewolucji. Powiększam je o nowe kompozycje, niekiedy jakieś zdjęcie wycofuję do
archiwum. Na tej wystawie prezentuję moje aktualne fotografie wykonane w latach 2014-2018, skomponowane w trzy cykle. Granice zestawów zdjęć są jednak na tyle płynne, że przenikają się i mam nadzieję, wzajemnie uzupełniają.

Podczas wernisażu zapraszamy na koncert zespołu "Święte Kwiaty Fasoli".
Zespół mówi o sobie: "Gramy... jakby tę muzykę nazwać? akustyczna, transowa z wpływami bałkańsko-bluesowymi, z tekstem i głosem o rysie soulowym. Prościej będzie, określić ją nazwą grających:
Świątek, Kwiatek i Fasola czyli
ŚwięteKwiatyFasoli"

Opublikowano: 31 sierpnia 2018 07:34

Kategoria: Aktualności

Źródło: Gminne Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.