kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Wernisaż wystawy fotograficznej "Śnieżne Duchy"

Opowieść o pięciu wyprawach w Andy zorganizowanych w latach 2005 -2013 śladami polskich pionierskich ekspedycji górskich z lat 30. XX wieku, o magicznej więzi z „chłopakami” z tamtych lat i marzeniach, które się spełniają.

Każda z wypraw była przygodą na najwyższych szczytach Ameryki Południowej. Ich bohaterami byli uczestnicy wypraw i góry. Aconcagua, Mercedario, Cerro Ramada, Ojos de Salado, Tres Cruses oraz inne piękne i dumne szczyty, które na początku były wyzwaniem, a potem stały się miłością życia.

Jest to też opowieść o ogromnej fascynacji Andami, nieokiełznanymi górami, gdzie hula dziki wiatr viento blanco, na powietrznych prądach szybują kondory, a po zboczach wędrują stada wigoni i gwanaco. I w końcu to historia przyjaźni, radości odkrywania i wędrówki przez pustynie i penitenty, wędrówki w stronę gór

  Miesiące przygotowań, wędrówki po pustych przestrzeniach Ameryki Południowej i wspinania w Andach, emocji i przeżyć nad i pod chmurami znalazły się w moich  książkach: „Wyżej niż kondory – 70 lat później” i  „Zamknij oczy i pomyśl o Andach”, "Przez pustynie na ośnieżone szczyty", "Najdziwniejsze góry świata" oraz w najnowszej pt. "Gen prygody"

Opublikowano: 13 lutego 2018 16:18

Kategoria: Aktualności

Źródło: Gminne Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.