kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

1 września - niechlubna rocznica

1 września to niechlubna rocznica wybuchu II wojny światowej, największej zapisanej na kartach historii. Ten dzień stanowi przestrogę dla wszystkich państw. Pokazuje do czego doprowadziły: rządza ekspansji terytorialnej, rozszerzenia własnych wpływów oraz poglądy nazistowskie ze strony Niemiec, Włoch oraz Japonii.

 

II wojna światowa wybuchła w 1939 roku wraz z atakiem Niemiec na Polskę. Pierwsze strzały padły z morza, 1 września o godzinie 4:45, wystrzelone przez pancernik Schleswig-Holstein na Westerplatte. Polacy, pomimo nierównych sił, odpierali natarcie przez 7 dni. Po honorowej kapitulacji w geście uznania, przywódca niemieckich żołnierzy pozwolił polskiemu dowódcy zachować oficerską szablę. Obrona Westerplatte to jeden z symboli bohaterstwa polskiego żołnierza, postawy patriotycznej i miłości do ojczyzny.

Opublikowano: 31 sierpnia 2020 14:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 73

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.