kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Gaszyn challenge w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

     Gaszyn Challenge to akcja charytatywna, której celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy dla chorych dzieci cierpiących na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zbiórce dzieci dostaną szansę na zakup leku za ponad 9 milionów złotych. Zasady wyzwania były bardzo proste, osoby nominowane, przede wszystkim jednostki strażackie, ale również policjanci, urzędnicy i żołnierze, musieli wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonali ćwiczenie, wpłacili minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacili minimum 10 zł na konto wybranego dzieciaka. Osoby nominowane miały 48 godzin na wykonanie zadania i mogły nominować minimum 3 osoby.

     Gaszyn challenge rozkręcili strażacy ochotnicy z Gaszyna położonego na południu województwa łódzkiego. Lokalna inicjatywa szybko stała się akcją ogólnopolską, dlatego też do akcji przyłączyli się strażacy z Gminy Radziejowice. Pompowali ochotnicy z  jednostek OSP Radziejowice i OSP Korytów wraz ze swoimi młodszymi druhami i druhnami z MDP Radziejowice MDP Korytów.

Dzięki zaangażowaniu braci strażackiej i wszystkich ludzi dobrej woli udało się zebrać ogromną kwotę, dzięki której możliwe będzie wsparcie leczenia dzieci czekających na lek.

 

Filmy z realizacji wyzwania:

https://www.facebook.com/watch/?v=1713919092117323 – OSP Radziejowice

https://www.facebook.com/watch/?v=2645400729037206 – MDP Radziejowice

https://www.facebook.com/watch/?v=550014905693879 – OSP Korytów

https://www.facebook.com/watch/?v=269341344182294 – MDP Korytów

 

Źródło: OSP Radziejowice, OSP Korytów

Opublikowano: 26 czerwca 2020 13:18

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 66

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.