kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Środki ochrony od Marszałka dla OSP

 (link otworzy duże zdjęcie)

mazowsze.jpg    

Gmina Radziejowice pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego środki ochrony osobistej dla wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Radziejowice.

     Zgodnie z podjętą uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu OSP-2020 jednostki OSP należące do KSRG z terenu Gminy Radziejowice otrzymały środki zabezpieczające w celu realizacji działań związanych z likwidacją pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, na terenie województwa mazowieckiego. Wartość przekazanego asortymentu to 41 413,32 zł.

    Jednostki OSP Radziejowice, OSP Korytów, OSP Kuklówka otrzymały po:

 - 150 szt. maseczek jednorazowych,

- 15 szt. kombinezonów jednorazowych,

- 400 par rękawic jednorazowych,

- 4 kpl. ubrań specjalnych (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami),

- 20 szt. worków na odpady czerwone (120 litrów),

- 10 l płynu dezynfekcyjnego.

 – Strażacy-ochotnicy dzięki świetnemu przeszkoleniu w zakresie ratownictwa pełnią nieocenioną funkcję w walce z koronawirusem. Pomagają służbom medycznym, policji, ale też zwykłym ludziom chociażby w zrobieniu zakupów. Niestety, bardzo często brakuje im środków ochrony osobistej – maseczek, rękawiczek czy środków dezynfekujących. To niedopuszczalne! Dlatego właśnie na ten cel przeznaczamy nasze środki. Tu chodzi nie tylko o bezpieczeństwo ich samych, ale i osób, którym pomagają – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Foto: OSP Radziejowice

Źródło: www.mazovia.pl

Opublikowano: 03 czerwca 2020 11:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 335

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.