kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Nowe zasady działania Biblioteki Publicznej

jp2.jpgSzanowni Czytelnicy,  od 4 maja b.r. nasza biblioteka otwarta na nowych zasadach !!!
Nowe zasady bezpiecznego funkcjonowania
naszej biblioteki w czasie epidemii.

1. Nadal obowiązują skrócone godziny pracy biblioteki , tj. od godz. 11- tej do godz. 16-tej.

2. Prosi się o wcześniejsze umówienie telefoniczne (46 8577150) lub e-mailowe (gbp.rce@wp.pl) wizyty w bibliotece ,na konkretną godzinę, aby uniknąć i ograniczyć kontakt z innymi osobami, w tym czytelnikami.

3. Czytelnicy i bibliotekarki mają obowiązek przebywania w bibliotece, w maseczkach i rękawiczkach.

4. Czytelnicy są obsługiwani po jednej osobie czyli w bibliotece przebywa tylko bibliotekarka i jeden czytelnik.

5. Obsługa czytelnika odbywa się tylko w punkcie kontaktu, tj. przy ladzie bibliotecznej, przy zachowaniu bezpiecznej odległości (2m) . Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie mają obowiązku noszenia maseczki.

6. Książki z półek bibliotecznych podają bibliotekarki. Na tym etapie znoszenia ograniczeń nie ma tzw. wolnego dostępu do półek.

7. Po przyjęciu książek od czytelnika, każdorazowo będzie zdezynfekowany blat, na którym leżały książki. Przyjęte książki będą odłożone na okres od 10 do 14 dni. Odizolowane egzemplarze będzie można  wypożyczyć po zakończeniu okresu kwarantanny, o czym poinformuje program biblioteczny MAK Plus i jego  funkcja „Kwarantanna”.

8. Czytelnicy , którzy korzystają z rezerwacji przez stronę programu, uzyskają informacje, kiedy zamówiony tytuł będzie dostępny tj. po okresie kwarantanny.

9. Nie są dostępne inne formy zajęć i spotkań w bibliotece ( np. czytelnia internetowa, zajęcia edukacyjne i inne)  poza wypożyczalnią.

10. W wejściu do biblioteki umieszczone są zgodnie z zaleceniami GIS, instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, sposobu zakładania i zdejmowania masek ochronnych.

11. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych, prosi się o stosowanie się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa, a w razie wątpliwości, próśb (poleceń) bibliotekarek.

O wszelkich zmianach i rekomendacjach Biblioteki Narodowej
w sprawie znoszenia dalszych ograniczeń będziemy informować na bieżąco!!!


Opublikowano: 05 maja 2020 12:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 173

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.