kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

DZIAŁANIA GMINY RADZIEJOWICE W WALCE Z KORONAWIRUSEM

 (link otworzy duże zdjęcie)

Informacja Pani Urszuli Ciężkiej, Wójt Gminy Radziejowice  o wdrożeniu kolejnych działań w walce z koronawirusem.

Drodzy Mieszkańcy,

     Znajdujemy się w szczególnym czasie, wymagającym od nas rozwagi i dyscypliny. W tej chwili nie mamy wiedzy o przypadkach wykrycia koronawirusa w Gminie Radziejowice, To, w jakim stopniu obecnie zagrożenie nas dotknie, w dużej mierze zależy od naszego zachowania.

     Dlatego w ramach ograniczania rozprzestrzeniania koronawirusa:

- W trosce o zdrowie klientów i sprzedawców dostarczyliśmy płyn do dezynfekcji rąk do lokalnych sklepów, do oddziału banku, poczty, Ośrodka Zdrowia, Domu Pomocy Społecznej. W tym miejscu bardzo dziękuję właścicielom i sprzedawcom, za to, że jesteście z nami, że Wasze sklepy nadal działają.

- W dniach 8-10.04.2020 r. zostały wyczyszczone, umyte i odkażone przystanki znajdujące się na terenie Gminy Radziejowice oraz wejścia do Ośrodka Zdrowia. Prace prowadzone były na wszystkich przystankach bez względu na kategorię drogi przy której się one znajdują. Pracownicy je przeprowadzający zostali wyposażeni we wszelkiego typu zabezpieczenia ochronne tj.: gogle, maseczki, rękawiczki i kombinezony. Z uwagi na panujące zagrożenie epidemiczne dezynfekcja przystanków będzie kontynuowana.

- Przekazaliśmy 100 szt. masek ochronnych dla policjantów z Komisariatu Policji w Mszczonowie

- Zaopatrzyliśmy strażaków z OSP w kombinezony ochrony osobistej, gogle, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji (do rąk oraz powierzchni),

- Od środy, 7 kwietnia 2020 r., Urząd Gminy Radziejowice uruchomił nadawanie komunikatów ostrzegawczych z syren alarmowych zainstalowanych na budynkach szkół podstawowych. Apel skierowany do mieszkańców Gminy Radziejowice dotyczy ograniczeń w grupowaniu się oraz zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się w trakcie trwania epidemii.

- Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziejowicach systematycznie kontaktują się z podopiecznymi, celem zdobycia wiedzy na temat ich sytuacji.  Rozmowy dotyczą ogólnego stanu zdrowia, samopoczucia, stanu żywności, leków jakie klienci posiadają w domu. Żadna z rodzin nie zgłaszała niepokojących objawów ani potrzeby wykonania wobec nich dodatkowych czynności wspierających. Pracownicy socjalni codziennie kontaktują się także z funkcjonariuszami Policji z Mszczonowa celem zdobycia informacji nt. liczy osób objętych domową kwarantanną. Pracownicy Urzędu Gminy Radziejowice wraz z pracownikami GOPS dostarczają żywność osobom, które zgłosiły taką potrzebę.

- Uruchomiliśmy akcję „Dbam o siebie i swoich bliskich”, która polega na zamieszczeniu informacji jak chronić nos i usta oraz instruktaż samodzielnego przygotowania osłony twarzy. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie przygotować takiej osłony lub pozyskać maseczki, od wtorku 14 kwietnia mogą zgłaszać zapotrzebowanie pod numerem telefonu: 788-066-888.

- W trudnym czasie kwarantanny informujemy, o możliwości korzystania z konsultacji z psychologiem za pośrednictwem telefonu 608-078-257.

                                                                                                                  Urszula Ciężka

                                                                                                          Wójt Gminy Radziejowice

Opublikowano: 10 kwietnia 2020 13:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 343

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.