kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Komunikat Gminy Radziejowice - 16 marca 2020

Szanowni Państwo.

Znajdujemy się w szczególnym czasie, wymagającym od nas rozwagi i dyscypliny. W tej chwili nie mam wiedzy o przypadkach wykrycia koronawirusa w Gminie Radziejowice, To, w jakim stopniu obecnie zagrożenie nas dotknie, w dużej mierze zależy od naszego zachowania.

- nie wychodźmy z domu bez wyraźnej potrzeby;

- pamiętajmy, że klamki i wózki sklepowe to największe skupisko zarazków - dezynfekujmy ręce;

- przestrzegajmy zasad higieny;

- zatrzymajmy w domu dzieci i młodzież, nie pozwólmy im na grupowe przebywanie w miejscach publicznych;

- zwróćmy uwagę na naszych sąsiadów, jeżeli są to osoby starsze lub chore może trzeba im, np. zrobić zakupy? Informacje o osobach potrzebujących pomocy można zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, tel. 46.857-71-22.

W razie złego samopoczucia i podejrzenia, że możecie być zarażeni koronawirusem, wykonujcie w pierwszej kolejności telefon do SANEPID-u (667-973-707, 665 006 722), jest to podmiot wyznaczony do koordynacji działań związanych z epidemią.

W ostatnich dniach zorganizowaliśmy kilka spotkań Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W związku ze stanem podwyższonej gotowości na terenie całego kraju, również w Gminie Radziejowice podjęliśmy szereg działań profilaktycznych.

  1. W tej chwili zamknięte są szkoły, hale sportowe, przedszkola, Biblioteka i Gminne Centrum Kultury „POWOZOWNIA”.
  2. W trosce o zdrowie osób korzystających z usług Urzędu Gminy Radziejowice oraz pracowników, Interesanci będą obsługiwani pojedynczo, wyłącznie na parterze budynku z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. W związku z powyższym zalecamy ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum.
  3. Do odwołania zostało wstrzymane przyjmowanie płatności gotówkowych i bezgotówkowych w KASIE urzędu. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W pozostałych sprawach można kontaktować się z Urzędem Gminy za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail oraz telefonicznie (tel. 46.857-71-71, e-mail: urzad@radziejowice.pl).
  4. Kwalifikacja wojskowa odwołana!

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Na mocy tego przepisu kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona w dniu 13 marca br. Decyzja związana jest oczywiście z ryzykiem zarażenia koronawirusem. Oznacza to, że wszystkie wezwania wydane przez Wójta Gminy Radziejowice do stawienia się do kwalifikacji wojskowej z terminem stawiennictwa do dnia 27 marca 2020 roku tracą ważność. Osoby z terenu Gminy Radziejowice (rok urodzenia 2001), które miały wyznaczony termin stawiennictwa na dzień 24.03.2020 r. będą stawać w roku 2021 r. lub innym wyznaczonym terminie. Informacji w tej sprawie udziela pracownik ds. obrony, cywilnej, zarządzania kryzysowego i spraw obronnych nr tel. 46 854 30 20.

Dalsze działania będą zależały od rozwoju sytuacji. Nie ulegajmy panice, ale też nie lekceważmy zagrożenia. Bądźmy ostrożni, odpowiedzialni i zdyscyplinowani. Jesteśmy wzajemnie odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Urszula Ciężka
Wójt Gminy Radziejowice

Opublikowano: 16 marca 2020 13:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 344

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.