kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

X Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z terenu LGD „Ziemia Chełmońskiego”

turniejsiatkowki.jpg

W sobotę 7 grudnia, na terenie Hali Sportowej w Radziejowicach odbył się X Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z terenu LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Tradycyjnie o godzinie 9.00 Wójt Gminy Radziejowice – Urszula Ciężka oficjalnie otworzyła Turniej, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanych rozgrywek.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza w składzie: KS Zboiska, Ryzykanci Radziejowice, Józefina I i Książenice rozegrała 6 meczy. W wyniku, których najlepsza okazała się drużyna Ryzykanci Radziejowice a drugi miejsce w grupie zajęła drużyna Józefina I . Z grupy drugiej, w której grały drużyny: MOSTVA, KS Purga, Pokemony, TUR Jaktorów do półfinału awansował z pierwszego miejsca MOSTVA i Drużyna KS Purga.

Rozgrywki były prowadzone na zasadzie „każdy z każdym” w grupach. Mecze sędziowane były przez Sędziego Głównego - Pawła Zielińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Radziejowicach oraz Sędziów pomocniczych – Damiana Kacprzaka. Po grupowych meczach zostały wręczone pamiątkowe medale, dyplomy oraz piłki. Organizatorzy rozlosowali wśród zawodników upominki mikołajkowe. W trakcie Turnieju Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziejowicach Pani Monika Karpiniuk koordynowała akcję z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania alkoholizmowi. Prowadzone były
zajęcia z gier planszowych oraz gościła FOTO BUDKA Kamila.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek wyglądała następująco:
I miejsce – MOSTVA
II miejsce – Ryzykanci Radziejowice,
III miejsce – KS Purga
IV miejsce – Józefina I.

Honorów wręczenia nagród i pucharów zwycięzcom Turnieju dokonała Prezes Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” Magdalena Podsiadły, Sekretarz Gminy Radziejowice Wioletta Micewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Oświaty w Radziejowicach
Beata Kalina, oraz Sędzia Główny – Paweł Zieliński.

Pomimo, iż zacięta rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych wszyscy uczestnicy wyszli z Turnieju zadowoleni, z pozytywną energią oraz pełnymi brzuchami, o które zadbał Hotel „Artis Loft Hotel” w Radziejowicach-Parcel przygotowując pyszne ciepłe dania i słodkie przekąski. Natomiast firma Bakoma z Elżbietowa serwowała w trakcie całego Turnieju zdrowe jogurty. Dzięki firmie MOSTVA dzieci kibicujące rodzicom oraz dorośli otrzymali słodycze.

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w organizacje tegorocznego Turnieju serdecznie dziękujemy za propagowanie zdrowego stylu życia i zasad fair play. Jednocześnie zachęcamy do podnoszenia formy fizycznej i wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach.

Opublikowano: 09 grudnia 2019 12:56

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 40

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.