kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Memoriał dla nieżyjącego Wójta, Świętej Pamięci Tadeusza Kłucińskiego

W tym roku minęła 10-ta rocznica śmierci Tadeusza Kłucińskiego, byłego Wójta Gminy Radziejowice.

turniej1.jpg

Pamięć o nim trwa. Każdego roku na hali sportowej odbywa się memoriał, turniej piłkarski poświęcony samorządowcowi. To właśnie dzięki niemu i ówczesnej Radzie Gminy powstała hala sportowa, przypomniała Urszula Ciężka obecna Wójt Radziejowic. Miała okazję
współpracować z Tadeuszem Kłucińskim. Był cierpliwy, zgodny, nigdy się nie pokłóciliśmy, miał ogromną kulturę osobistą, dodała Urszula Ciężka. Turniej organizuje z gminą, rodzina zmarłego, córka Iwona, żona Anna, siostra Wanda z mężem i synem, Pawłem Zielińskim który jest pomysłodawcą memoriału, nauczycielem wychowania fizycznego w szkole i sędzią głównym zawodów. Dla nas jest to bardzo ważny dzień, mówi Iwona Kłucińska. Czekamy, przygotowujemy się, wspominamy tatę. Był cudownym człowiekiem. Zawsze miał czas dla ludzi, życzliwość, nie denerwował się z byle powodu, dla rodziny był czułym mężem, ojcem, bratem i dziadkiem. Stworzył nam wspaniały, wielopokoleniowy dom, mówi Iwona Kłucińska. Dziś to ja przejęłam rolę lidera rodziny a moja córka która była mała jak zmarł jej dziadek kultywuje jego pamięć. On uwielbiał język rosyjski, ona też się go uczy, lubił grę na gitarze, ona także gra, mówi mama nastolatki. Dla dziadka była wielka miłością, jego marzeniem było przejść na emeryturę i spędzać wiele czasu z Karoliną. Kiedy jest mi trudno idę na cmentarz i proszę o wsparcie, dodaje Iwona Kłucińska. Zawsze problemy się rozwiązują, dodaje z uśmiechem. Wzruszam się też 1 listopada, kiedy na pomniku taty brakuje miejsca na światła, tak wiele osób chce oddać mu hołd. Dziękuję im za to i za memoriał. Córka i Sekretarz Gminy Wioletta Micewicz wręczyły puchary najlepszym drużynom po zakończeniu zawodów. Na podium stanęła załoga „Dawcy organów”, drugie miejsce zajęła drużyna „Kryształ pałac”, trzecie „Sami swoi”, czwarte „Actimel”. Działanie realizowane było w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok”.

Opublikowano: 05 grudnia 2019 12:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 42

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.