kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Sukces chóru GAUDEAMUS

chorgaudeamus.jpgPanie z chóru Gaudeamus wyśpiewały 3 miejsce na pierwszym międzynarodowym konkursie chóralnym w czeskiej Pradze. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwe, dumne i wdzięczne Gminnemu Centrum Kultury Powozownia oraz władzom Gminy Radziejowice, że ten wyjazd mógł dojść do skutku, mówią chórzystki, jednocześnie zapraszają do wspólnego śpiewu, który jest źródłem wielkiej radości i satysfakcji.

Chór powstał w 2015 roku i działa przy Gminnym Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach. Prowadzi go Barbara Paszkiewicz, która od ponad 10 lat z wielkim powodzeniem zajmuje się także chórem Cantata w Grodzisku Mazowieckim. Barbara Paszkiewicz jest absolwentką wydziału wychowania muzycznego, w klasie dyrygentury chóralnej, profesora Andrzeja Banasiewicza, Akademii Muzycznej w Warszawie.

W chórze spotykają się ludzie różnych zawodów i w różnym wieku. To co wszystkich łączy to zamiłowanie do muzyki i wytrwałość w nauce często trudnego i wymagającego repertuaru. Na próbach wszyscy poznają techniki doskonalenia emisji głosu i zapoznają się z podstawami muzyki i to od najlepszej – praktycznej strony, a śpiewanie to świetny sposób na dobre samopoczucie. Spotkania odbywają się w wesołej i sympatycznej atmosferze. Chór uświetnia swoimi występami uroczystości, oficjalne spotkania i święta
zarówno kościelne jak i świeckie.

Opublikowano: 11 grudnia 2019 11:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 44

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.