kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Radziejowice

Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Św. w kościele św. Kazimierza w Radziejowicach. Mszę celebrował ks. Henryk Andrzejewski.  Modlitwą oddano hołd walczącym za wolność Ojczyzny.

We Mszy Świętej udział wzięli:  Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka,  Radni i sołtysi, poczty sztandarowe z OSP Radziejowice i OSP Korytów, poczet sztandarowy wraz z delegacją PSL , poczty sztandarowy ze Szkół Podstawowych, Dyrektorzy Szkół wraz z nauczycielami, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, a przede wszystkim mieszkańcy Gminy Radziejowice.

W trakcie nabożeństwa wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach, którzy przez poezję ukazali tęsknotę narodu za Niepodległą Polską.

Po mszy świętej chór „Gaudeamus” wykonał polskie pieści patriotyczne, pochodzące z różnych epok. Następnie uczestnicy w uroczystym korowodzie przeszli  pod  obelisk poświęcony poległym w walkach o niepodległość w latach 1914-1920. Tam złożono kwiaty i wspólnie zapalono 80 zniczy z okazji 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.  W ten sposób mieszkańcy Gminy Radziejowice oddali hołd poległym, których krew została przelana za Ojczyznę.

Następnie na terenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach odsłonięto Tablicę Pamięci poświęconą pamięci mieszkańcom Radziejowic rozstrzelanych przez faszystów 8 września 1939r.

Tekst: W.K., J.K.
Foto: W.K.

Opublikowano: 14 listopada 2019 13:20

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 291

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.