kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Roztańczone półkolonie

Roztańczone półkolonie w RadziejowicachW terminie od 19 do 23 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach odbywały się półkolonie gminne  realizowane przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS”.

Z zorganizowanej formy wypoczynku skorzystało 37 osób. Uczestnikami półkolonii były gównie dzieci zamieszkujące na terenie gminy Radziejowice (w sumie 34 osoby) w wieku  6 – 12 lat.  Uczestnictwo naszych małych mieszkańców w zorganizowanej formie wypoczynku zostało sfinansowane przez gminę Radziejowice w kwocie pokrywającej 50% kosztów.

Aktywności zaproponowane dzieciom w godzinach 8:00 – 16:00 miały zarówno charakter rekreacyjny, jaki i edukacyjny. Uczestnicy poprzez zabawę w rytmie muzyki poznawali podstawowe kroki i elementy tańca, a także rozwijali swoje umiejętności językowe w trakcie zajęć z języka angielskiego. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników wodnych szaleństw. W ramach półkolonii zorganizowane zostały wyjazdy na pływalnie do Żyrardowa oraz do Rawy Mazowieckiej. W czwartek 22 sierpnia uczniowie wraz z opiekunami przebywali na całodniowej wycieczce, której celem było płockie ZOO.

Roztańczone półkolonie w RadziejowicachDzieci z zainteresowaniem obserwowały zwierzęta, zwłaszcza te, które miały okazję zobaczyć po raz pierwszy na własne oczy. Zaoferowane uczestnikom formy wypoczynku sprzyjały integracji grupy. Przez cały czas trwania półkolonii panowała świetna atmosfera, a z twarzy uczniów nie znikał uśmiech. Pełne brzuszki dzięki regularnym posiłkom dodawały energii. Dzieci z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem podchodziły do zajęć, czego zwieńczeniem był pokaz taneczny przygotowany specjalnie dla rodziców i zaprezentowany na zakończenie półkolonii.

Opublikowano: 29 sierpnia 2019 07:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 280

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.