kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Ankieta dotycząca potrzeb korzystania z e-Usług oferowanych przez Gminę Radziejowice w ramach projektu pn.: "e-Usługi dla Gminy Radziejowice"

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom Mieszkańców Gminy Radziejowice w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii w kontaktach z Urzędem Gminy, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety.

Jej głównym celem jest zidentyfikowanie Państwa potrzeb w tym obszarze, co z kolei pozwoli na uruchomienie przez Urząd Gminy usług dla obywateli świadczonych drogą elektroniczną. Takie rozwiązanie umożliwi wszystkim zainteresowanym osobom załatwianie spraw urzędowych, obywatelskich i innych przez Internet, bez konieczności osobistego stawiennictwa w Urzędzie.

Druki ankiety dostępne są w Urzędzie Gminy, Gminnym Ośrodku pomocy Społecznej oraz Gminnym Centrum Oświaty.

Ankietę można także wydrukować, wypełnić z przesłać e-mailem na adres: urzad@radziejowice.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Urzędu Gminy Radziejowice, ul. Kubickiego 10.

EDIT 22.07.2019
Rozumiemy Państwa wątpliwości w kwestii braku elektronicznej formy zaproponowanej ankiety, dlatego dwa słowa wyjaśnienia.
Ankieta jest częścią projektu którego istotnym elementem jest dofinansowanie ze środków zewnętrznych (kto brał udział w takim przedsięwzięciu ten mniej więcej wie jak takie procedury wyglądają).
Taka archaicz
na forma wyrażenia opinii umożliwi dołączenie ankiet do przygotowywanego wniosku.
Poza tym ankieta ma być anonimowa, a przestaje nią być w przypadku wysłania e-mailem (adres nadawcy), zaś w przypadku głosowań internetowch rejestorwany jest adres IP komputera nadawcy. W obu przypadkach mamy do czynienia z informacją pozwalającą zidentyfikować respondenta i dodatkowo powoduje konieczność wdrożenia procedur związanych z ochroną danych osobowych. Aby uniknąc niepotrzebnych komplikacji wybraliśmy właśnie taką "analogową" metodę. Liczymy na wyrozumiałość.

Mamy nadzieję, że jeśli projekt uda się zrealizować dostaniemy w jego ramach narzędzia umożliwiające np. bezpieczne internetowe i całkowicei anonimowe głosowanie np. nad budżetem obywatelskim lub funduszami sołeckimi, albo prowadzenie wiarygodnych elektronicznych ankiet czy sond internetowych.

Opublikowano: 18 lipca 2019 11:48

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Druka ankiety do wydrukowania i wypełnienia [231.33 KB]

Wyświetleń: 774

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.