kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Nasi reprezentanci na konkursie tańca breakdance

 (link otworzy duże zdjęcie)

16 czerwca w Łyszkowicach odbył się VIII konkurs tańca breakdance "Oldskulowe Trampki 2019". Są to największe zawody tego typu tańca w Polsce do lat 18.

Pomysłodawcami są Kamil Korzewski "Bboy Root" oraz Tomasz Walak "Bboy Perez".

 Taniec breakdance jest tańcem wyczynowym. Jest to połączenie tańca typu hip hop wraz z akrobatyką sportową.

W konkursie brały udział osoby z dwóch województw - łódzkiego i mazowieckiego.

Łącznie w "Oldskulowych Trampkach" uczestniczyło aż 270 osób. Na konkursie pojawiły się również dzieci i młodzież z gminy Radziejowice, którzy uczą się tańca breakdance w Centrum Kultury „POWOZOWNIA” pod czujnym okiem instruktora Kamila Korzewskiego.

Podczas trwania całej imprezy młodsze dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, oswoić się ze sceną i przełamać strach przed publicznym wystąpieniem (klasy 0-III).

Uczestnicy z klas VII SP, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych toczyli ze sobą walki 1 vs 1 w systemie pucharowym.

Natomiast uczestnicy z klas IV-VI musieli przejść eliminacje do najlepszej 32, a potem zmierzyć się z przeciwnikami kolejno awansując do najlepszej szestnastki, ósemki i zajmującej podium czwórki.

O oprawę muzyczną imprezy zadbał znany i doceniany DJ Bizz (Rafał Pilawka), który jest również Bboyem o pseudonimie Bboy Rafson.

W jury zasiadali szanowani Bboye, tj. Bboy Anioł (Kutno), Bboy Snake (Częstochowa) oraz Bboy Zawias (Zabrze). To właśnie te osoby zobaczyły talent w początkujących młodych tancerzach z Gminy Radziejowice: Michał Gawronek (Korytów) oraz Igor Chudzik (Kuklówka) i awansowali ich do najlepszej 32.

Chłopcy dzielnie walczyli z przeciwnikami wspinając się na wyżyny swoich możliwości.

Obaj uczestnicy zajęli bardzo wysokie miejsca. Michał Gawronek dostał się do 16, natomiast Igor Chudzik do 8 najlepszych w tegorocznych zawodach.

To bardzo duży sukces zważając na fakt, że osób biorących udział w tej kategorii było aż 120.

Z Gminy Radziejowice w zawodach udział wzięli: Tomasz Napierała, Oliwier Świder, Zofia Tabijan, Nikola Włodarska, Adam Kucharski, Mikołaj i Kacper Kowalewscy, Jakub Biliński, Dagmara Kącka, Szymon Wirowski, Julia Wirowska, Gabriela Barej, Igor Chudzik, Michał Gawronek, Agata Świdlicka, Beata Maksalon oraz Amelia Niemirska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci kubka i plakatu zaprojektowanego przez Bartka Urbańskiego (Bboy Erbi) oraz poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek i napojów.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i życzymy im dalszych sukcesów oraz wymarzonych miejsc na podium.

 

 M.G.

Opublikowano: 24 czerwca 2019 11:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 598

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.