kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Oficjalne rozpoczęcie budowy nowoczesnego przedszkola w Radziejowicach

 (link otworzy duże zdjęcie)

30 maja 2019 r. był wyjątkowym dniem w Gminie Radziejowice. W tym właśnie dniu władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Radziejowice Urszulą Ciężką wraz z przedszkolakami oraz zaproszonymi gośćmi zamurowały „Kapsułę czasu” w fundamentach nowobudowanego Przedszkola.

Do jej środka włożono „List do przyszłości”, materiały i foldery informacyjne na temat Gminy Radziejowice, rysunki i zabawki przedszkolaków, lokalną prasę w tym: „Życie Żyrardowa”, Głos Żyrardowa i okolicy”, gazetę policyjną „Policyjny Głos Mazowsza” oraz aktualnie obowiązujące papierowe środki płatnicze. Plac budowy poświęcili księża z radziejowickiej parafii wraz z dziećmi.

Zaprojektowany budynek będzie parterowy, niepodpiwniczony z kondygnacją strychów technicznych. Kształtem zbliżony do prostokąta o wymiarach podstawy  61,45m x 45,565m i wysokości 7,24m. Ideą projektu było zestawienie poszczególnych stref funkcjonalnych w osobnych bryłach i powiązanie ich za pomocą przestrzeni wspólnej, znajdującej się w centralnej części. Pod względem funkcjonalnym budynek przedszkola podzielony będzie na 7 stref funkcjonalnych. Strefa komunikacyjno-szatniowa, strefa administracyjna, 4 strefy edukacyjne oraz strefa kuchenna. W przedszkolu będzie sala przeznaczona do rehabilitacji ruchowej – integracji sensorycznej. Pod względem konstrukcyjnym budynek podzielono na 4 segmenty. Budynek przeznaczony jest dla 200 podopiecznych /8 oddziałów przedszkolnych po 25 dzieci/. W rejonie bloku kuchennego zaprojektowano pomieszczenia przeznaczone do cateringu. Planuje się, aby placówka prowadziła działalność cateringową na zewnątrz
i dostarczała posiłki do szkół z terenu Gminy Radziejowice. Całość obiektu w ramach niniejszej inwestycji zostanie przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Główne parametry projektowanego budynku przedszkola:

Ilość klatek schodowych - brak

Liczba kondygnacji nadziemnych - 1

Liczba kondygnacji podziemnych - brak

Powierzchnia zabudowy - 1971,34 m²

Powierzchnia całkowita parteru - 1991,64 m²

Powierzchnia całkowita strychu tech. - 1271,46 m²

Powierzchnia całkowita razem - 3263,10 m²

Powierzchnia użytkowa parteru - 1742,95 m²

Powierzchnia użytkowa strychu tech. - 598,59 m²

Powierzchnia użytkowa razem - 2341,54 m²

Kubatura netto parteru 5160,00 m³

Kubatura netto strychów 2020,00 m³

Kubatura netto 7180,00 m³

Wysokość zabudowy - 7,24 m

Gabaryty zabudowy - 61,45 m x 45,565 m

 

Wykonawcą robót budowlanych została firma: P.P.H.U. „OKNO-BUD” Krzysztof Białobrzeski z Sochaczewa, nadzór budowlany zlecono zespołowi inspektorów z firmy: GADOM Łukasz Gadomski z Piaseczna.

Przewidywany termin oddania do użytku  nowopowstałego obiektu zaplanowano na dzień 1 września 2020 r.

Przewidywany koszt inwestycji to 10.250.00,00 zł.


Na zakończenie dzieci z Gminnego Przedszkola w Radziejowicach wypuściły do nieba balony ze swoimi marzeniami.

Dodatkowo wybrano najlepsze prace i wręczono nagrody w konkursie "Jak wyobrażam sobie moje nowe przedszkole?".  

 

W.M, W.K

Opublikowano: 10 czerwca 2019 17:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 763

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.