kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

"Dni Bezpieczeństwa" w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 10 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach, w ramach inicjatyw profilaktycznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie, zostały zorganizowane zajęcia z cyklu „Dni Bezpieczeństwa”.

W ramach działań dla uczniów przygotowano stanowiska:

- KP Policji w Żyrardowie,

- KP PSP w Żyrardowie,

- WOPR w Żyrardowie,

- Straży Leśnej,

- 6 Mazowieckiego Batalionu Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.

Podczas „Dni Bezpieczeństwa” zorganizowane zostało miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci mogły skorzystać m.in. z symulatora zderzeń, alkogogli oraz narkogogli, a także przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dużym zainteresowaniem cieszył się refleksomierz, na którym każdy mógł sprawdzić czas swojej reakcji. Kolejną atrakcją była gra wielkoformatowa „Zostań Kierowcą”. Plansza o wymiarach 5x5m, wielka kostka i dzieci jako pionki to coś, co musi się podobać- a przy tym uczy!

Żyrardowski WOPR jak zwykle bardzo profesjonalnie zajął się tematyką bezpieczeństwa nad wodą, zgromadził słuchaczy i chętnych do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazanie sprzętu, którego WOPR-owcy używają na co dzień, pomogło zrozumieć ich pracę.

Straż Pożarna zaprezentowała sprzęt ratowniczo – gaśniczy z jego praktycznym zastosowaniem.

Bezpieczny wypoczynek w lesie, to był temat, którym zajęła się Straż Leśna, przypominając o tym, że to my w lesie jesteśmy gośćmi i śmiecenie, hałasowanie czy podpalanie ognisk, to coś co zaburza ekosystem lasów.

Żołnierze z 6 Mazowieckiego Batalionu Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego zaprezentowali część swojego umundurowania i wyposażenia osobistego, a chętni mogli wypróbować swoich sił na symulatorze lotów.

Takie spotkanie to świetna okazja, aby pokazać jak atrakcyjna może być praca policjanta, strażaka, ratownika wodnego czy żołnierza.

Dużą popularnością cieszył się także zorganizowany przez funkcjonariuszy Policji konkurs plastyczny pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje”. Na koniec spotkania ogłoszono zwycięzców konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody współfinansowane m.in. przez Urząd Gminy Radziejowice.

Źródło: KP Policji w Żyrardowie, JK

Foto: JK

Opublikowano: 10 czerwca 2019 16:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 320

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.