kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Narodowe Święto Trzeciego Maja w Radziejowicach

 (link otworzy duże zdjęcie)

3 maja 2019 r, wspólnie z mieszkańcami uczciliśmy Dzień Flagi RP oraz Narodowe Święto 3 Maja.

O godz. 12 –tej  w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach, została odprawiona msza święta okolicznościowa. Ks. proboszcz Henryk Andrzejewski wygłosił stosowne kazanie podkreślając, że  3 maja  to także święto NMP Królowej Polski. Nawiązał także do trudnej historii naszej ojczyzny.

W czasie mszy św. duże wrażenie na słuchaczach zrobił występ chóru „Gaudeamus”, działający przy GCK „Powozownia”. Chór wykonał min.  jedną z najpiękniejszych pieśni polskich „ Modlitwę obozową”.

Na zakończenie,  Wójt Urszula Ciężka zaprosiła wszystkich obecnych do przyjęcia flagi RP. Na zewnątrz czekały już wolontariuszki z drużyny harcerskiej z flagami dla wszystkich chętnych. Wielu mieszkańcom naszej gminy po małym sprawdzianie na temat wiedzy z symboli narodowych wręczono także pamiątkowe kotyliony.

Wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki i śpiewniki patriotyczne, które na ten cel przeznaczyła miejscowa Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Radziejowicach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świętowanie!!!

Tekst, foto: B.D

Opublikowano: 06 maja 2019 11:09

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 181

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.