kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Żałoba narodowa

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Portret Jana Olszewskiego w KPRM /Paweł Supernak /PAP
Po śmierci byłego Premiera Jana Olszewskiego, Prezydent Andrzej Duda ogłosił dwudniową żałobę narodową, która rozpoczyna się w dniu 15 lutego o północy i potrwa do 16 lutego do godziny 19.00.

Jan Olszewski zmarł w ubiegły czwartek, 8 lutego br., w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

Główne uroczystości pogrzebowe byłego Premiera  rozpoczną się w sobotę o godzinie 11.00. Msza żałobna celebrowana będzie w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Następnie między godziną 13 a 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy oraz działacze antykomunistycznej opozycji.

Na lawecie wojskowej w asyście policyjnej i szwadronu reprezentacyjnego, kondukt przemieści się na cmentarz wojskowy na Powązkach, gdzie zakończą się uroczystości.

Opublikowano: 15 lutego 2019 10:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 282

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.