kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Powitanie nowego auta w OSP Korytów

 (link otworzy duże zdjęcie)

     W dniu 4.01.2019 r. po wielu latach starań nadszedł jeden z najlepszych dni dla jednostki OSP Korytów – dzień przyjazdu nowego samochodu pożarniczego.

Od kilku tygodni druhowie ciężko pracowali aby nowy samochód miał odpowiednie miejsce w garażu.

Przed remizą zebrali się mieszkańcy, zaproszeni goście oraz sąsiednie jednostki OSP, aby z honorami powitać nowy nabytek.

Po godzinie 19 w całej miejscowości rozległ się dźwięk syreny alarmowej i zostały odpalone fajerwerki. W asyście pozostałych pojazdów z jednostki, na plac wjechał prowadzony przez Druha Damiana Wasika, nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, marki Scania P360, wykonany przez firmę Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielsko-Białej. Auto posiada m.in. zbiornik wodny o pojemności 3000l oraz stały napęd 4x4.

Nowy samochód został symbolicznie ochrzczony szampanem.

Wszyscy, którzy przybyli mogli obejrzeć samochód, a następnie zostali zaproszeni na poczęstunek na salę OSP. Tam głos zabrał Prezes jednostki – Tomasz Rokwisz, który w kilku słowach podziękował wszystkim dzięki, którym marzenie strażaków i wszystkich mieszkańców w końcu się spełniło. Przedstawiciel Urzędu Gminy Radziejowice Justyna Klimaszewska, w imieniu Wójta Gminy Urszuli Ciężkiej skierowała do druhów następujące słowa:

„…W tym miejscu chciałabym przekazać słowa uznania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. W przyszłości życzę realizacji, równie potrzebnych inwestycji. Państwa społeczna aktywność zasługuje na słowa najwyższego uznania, a uzyskany samochód pożarniczy jest najwyższym potwierdzeniem wysokiej oceny Waszej jednostki. Jestem przekonana, że będzie on Wam dobrze służył, wzmacniając potencjał pożarniczy, a jednocześnie ułatwiając realizację często trudnych i odpowiedzialnych zadań.

Powitanie nowego samochodu pożarniczego, to doniosłe wydarzenie w życiu każdej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiele lat czekaliśmy, na realizację tej inwestycji, a dziś możemy cieszyć się z naszego wspólnego sukcesu.”

Samochód udało się zakupić dzięki środkom z:

- budżet Gminy Radziejowice – 169 560,00 zł

- dofinansowanie z WFOŚIGW, NFOSiGW – 455 000,00 zł

- dofinansowanie ze środków KSRG (Komenda Główna PSP) – 310 000,00 zł

- środki własne OSP – 15 000,00 zł

Serdecznie gratulujemy druhom realizacji tak ważnej i potrzebnej inwestycji.

 

Link do filmu z nagraniem powitania samochodu w OSP Korytów:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZBP-Ehoemw&feature=share&fbclid=IwAR09wwKjjXFP4mIn-K901MAjf3QQRhQNUSVkuiyxyjoBdrfIQRn4A6qMcDo

 

Tekstm i foto. J.K.

Film: K.D.

Opublikowano: 07 stycznia 2019 10:38

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 523

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.