kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Zakończenie realizacji inwestycji budowy drogi dojazdowej do Parku rozrywki „Park of Poland” we Wręczy.

 (link otworzy duże zdjęcie)

     W dniu 7.12 Wójt Gminy Urszula Ciężka wzięła udział w oficjalnym otwarciu drogi do budowanego Parku rozrywki „Park of Poland” we Wręczy. Gmina Radziejowice na budowę odcinka zlokalizowanego na terenie gminy, otrzymała dotację z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 5 milionów złotych.

     W ramach przedsięwzięcia, oprócz powstania samej drogi, zostały m.in. wybudowane i przebudowane skrzyżowania, wykonane chodniki, ścieżki rowerowe (prawie 6 tys. m2), zatoki autobusowe z peronami i wiatami, odwodnienia powierzchniowego korpusu drogowego, niezbędne oświetlenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przejścia dla pieszych, most na rzece Okrzeszy oraz nasadzenia zieleni.

     Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego dużej liczby pojazdów dojeżdżających do Park of Poland oraz ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych wzdłuż projektowanej drogi.

 

Foto W.K.

Opublikowano: 14 grudnia 2018 10:09

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 727

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.