kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

100 Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – obchody w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

     Wójt Gminy Radziejowice dziękuje wszystkim, którzy w dniu 11-go listopada 2018 r. w Gminie Radziejowice uczcili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

     Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Św. w kościele św. Kazimierza w Radziejowicach. Mszę celebrował ks. Prałat Waldemara Okurowski.  Modlitwą oddano hołd walczącym za wolność Ojczyzny.

     We Mszy Świętej udział wzięli:  Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka,  Radni i sołtysi, poczty sztandarowe z OSP Radziejowice i OSP Korytów, poczet sztandarowy wraz z delegacją PSL na czele z Prezesem O/Gminnego Jerzym Koźlickim, poczty sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Radziejowicach i Gimnazjum, Dyrektorzy Szkół wraz z nauczycielami, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, a przede wszystkim mieszkańcy Gminy Radziejowice.

     W trakcie nabożeństwa wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach, którzy przez poezję ukazali tęsknotę narodu za Niepodległą Polską.

     Po mszy świętej chór „Gaudeamus” wykonał polskie pieści patriotyczne, pochodzące z różnych epok. Następnie uczestnicy w uroczystym korowodzie przeszli  pod  obelisk poświęcony poległym w walkach o niepodległość w latach 1914-1920. Tam złożono kwiaty i wspólnie zapalono 100 zniczy, symbolizujących 100 lat Niepodległej Polski.  W ten sposób mieszkańcy Gminy Radziejowice oddali hołd poległym, których krew została przelana za Ojczyznę.

                                                                                                   Jeszcze raz serdecznie dziękuje

                                                                                                      Wójt Gminy Radziejowice

                                                                                                              Urszula Ciężka

 

Tekst: W.K., J.K.

Foto: W.K.

Opublikowano: 16 listopada 2018 14:38

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 600

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.