kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Wkrótce nowe Przedszkole w Radziejowicach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Niebawem  mieszkańcy Radziejowic i okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się nowym budynkiem przedszkola, zapewniającego wysoką efektywność edukacyjną i wychowawczą. Projekt budowlany nowego przedszkola w Radziejowicach zawiera wykonanie: budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną, tj. placem zabaw, parkingiem na 19 miejsc postojowych oraz rozbiórkę budynku dawnej poczty i zbiornika na nieczystości. W nowym obiekcie docelowo będzie znajdowało się 8 oddziałów przedszkolnych, z których każdy  przystosowany dla maksymalnie 25 osobowej grupy dzieci. Łącznie przedszkole przyjmie  200 dzieci. Dla maluszków zaprojektowano osiem sal dydaktycznych,  a każda z nich posiadać będzie własny zespół sanitarny wyposażony w brodziki, sanitariaty i umywalki oraz bezpośrednie połączenie z własnymi magazynami na pomoce dydaktyczne, pościel i leżaki. Dodatkowo  w budynku znajdzie się sala do  integracji sensorycznej i sala wielofunkcyjna, w której będą mogły odbywać się różnego rodzaju  uroczystości i wystawy. Zaplecze kuchenne zostało tak zaprojektowane,  aby możliwe było  świadczenie usług cateringowych na zewnątrz i dostarczanie przygotowanych posiłków  do innych placówek na terenie Gminy. Całość obiektu zakłada jego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku nowego przedszkola w Radziejowicach to 2341,54 m²

Ze względu na trudną sytuację na rynku usług budowlanych - duży popyt na roboty budowlane ograniczający ilość potencjalnych wykonawców oraz zasoby materiałów budowlanych – przewidujemy, iż roboty budowlane zakończą się pod koniec 2019 r.  

Opublikowano: 04 października 2018 14:07

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1251

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.