kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

NOWY BUDYNEK PRZEDSZKOLA W GMINIE RADZIEJOWICE.

W dniu 3 września br. odbyło się w Korytowie uroczyste otwarcie nowego obiektu przedszkolnego wybudowanego w ramach projektu pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w Gminie Radziejowice poprzez rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Korytowie A na potrzeby oddziałów przedszkolnych”. 

W celu zapewnienia bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury przedszkolnej dla odpowiedniej ilości dzieci, do użytku najmłodszych mieszkańców oddano budynek, w którym zastosowano nowoczesne koncepcje architektoniczne i wysokiej jakości atestowane materiały oraz oryginalne rozwiązania funkcjonalno-konstrukcyjne. Na uroczystość otwarcia obiektu zaproszone zostały osoby, które przyczyniły się do sprawnego i efektywnego przeprowadzenia tej inwestycji. Pani Wójt Urszula Ciężka oraz Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Kłopotowska przekazały serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w proces budowy. Goście oraz rodzice dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną w nowym budynku mieli możliwość obejrzenia całego obiektu. Po części oficjalnej, podczas której przecięto symboliczna wstęgę i poświęcono przedszkole, goście udali się na spotkanie. Przeprowadzono tam prezentację całego cyklu projektu od momentu koncepcyjnego do  oddania budynku do użytku, podziękowano osobom bez, których projekt nie zostałby tak szybko zrealizowany, na koniec Pani Wójt przekazała klucze do przedszkola na ręce Pani Dyrektor Szkoły.

 

Niebawem również mieszkańcy Radziejowic i okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się nowym budynkiem przedszkola, zapewniającego wysoką efektywność edukacyjną i wychowawczą.

Opublikowano: 18 września 2018 14:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 939

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.