kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

„Rodzinny Piknik Dnia Profilaktyki” w Kuklówce Radziejowickiej

     Społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej wraz z Radą Rodziców w dniu 15.09.2018 r. zorganizowała „Rodzinny Piknik Dnia Profilaktyki”. Pomimo niesprzyjającej aury Piknik cieszył się powodzeniem wśród wychowanków szkoły i okolicznych mieszkańców. Na przybyłych czekała moc atrakcji kulinarnych – pyszna zupa, kiełbaska z ogniska oraz owoce i słodkości. Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa.

     Jak zawsze organizatorzy mogli liczyć na wsparcie druhów z OSP Kuklówka; strażacy zorganizowali zabawę w układaniu klatek na wysokości. Dla rekordzistów podnośnik był za niski i brakowało skrzynek, te ekstremalne wyczyny cieszyły się wyjątkowa popularnością wśród uczestników. W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka oraz Księża z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej; Proboszcz Ks. Kanonik Andrzej Sadowski i Wikariusz Ks. Robert Stanicki. W trakcie imprezy można było porozmawiać z gośćmi o bieżących sprawach i wymienić poglądy.

     Kadra pedagogiczna wraz z rodzicami dbając o budowanie prawidłowych postaw dzieci i młodzieży zaproponowała spędzenie czasu wolnego w gronie rówieśników i rodziny oraz integracji środowiska lokalnego.  Zorganizowała wiele zabaw i atrakcji, m.in.: pokaz i przejażdżki na motocyklach, pierwszą pomoc oraz zabawy z harcerzami. Podczas spotkania zorganizowano przejażdzki hulajnogami w alkogoglach. Alkogole służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.

Tekst: M.K.

 

Opublikowano: 18 września 2018 13:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 744

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.