kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Bezpieczna Majówka Patriotyczna w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

3 maja 2018 r. Gmina Radziejowice zaprosiła mieszkańców i gości na Bezpieczną Majówkę Patriotyczną. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Henryka Andrzejewskiego - Proboszcza  parafii p.w. św. Kazimierza, królewicza w Radziejowicach. Msza została odprawiona w intencji Ojczyzny oraz strażaków i ich rodzin. Następnie uczestnicy przeszli na plac vis a vis Urzędu Gminy Radziejowice, na którym czekało na nich wiele atrakcji piknikowych.

Uczestnicy mogli bezpłatnie odebrać flagi oraz zakupić książki na kiermaszu zorganizowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Radziejowicach. Gościem Pikniku był Pan Jerzy Gmurski, autor książki pt.: „Z dziejów magnackiego majątku ziemskiego Radziejowice”. Chętni mogli nabyć książkę, porozmawiać z autorem i  otrzymać jego autograf. Animatorzy  Gminnego Centrum Kultury „POWOZOWNIA”, przygotowali dla dzieci warsztaty o charakterze patriotycznym. Malowano flagi wolności według własnego pomysłu oraz tworzono baner z hasłami patriotycznymi. Pracownicy Urzędu Gminy,  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Oświaty oraz Policji przygotowali dla chętnych „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Utrudnieniem dla uczestników był przejazd w alkogoglach, które  służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Można było poczuć jakie skutki niesie za sobą jazda pod wpływem tj. obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji i podwójne widzenie. Wszyscy uczestnicy, za udział w tej żywej lekcji bezpieczeństwa otrzymali drobne upominki (odblaski i jednorazowe alkomaty). Ponadto wśród  śmiałków rozlosowano atrakcyjne nagrody: hulajnogi, kaski, alkomaty, apteczki samochodowe i lampki rowerowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, w którym Dzielnicowy Gminy Radziejowice asp. Sławomir Klucznik bezpłatnie znakował rowery.  Strażacy z OSP Korytów przygotowali dla uczestników pyszną grochówkę, a strażacy z OSP Radziejowice demonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo ten kto znał swoją grupę krwi, mógł otrzymać brelok z jej oznaczeniem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Pikniku i włączenie się tym samym w nurt wspólnego świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególne podziękowania składamy księdzu, wszystkim jednostkom, pracownikom i wolontariuszom za zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

 Tekst J.K., W.M.

Foto: W.K.

Opublikowano: 08 maja 2018 15:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 668

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.