kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

II Edycja DPD Wojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego

Dnia 25 marca 2018 roku w  Radziejowicach odbył się  drugi turniej  II Edycji DPD Wojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego zorganizowany przez Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI Grodzisk Mazowiecki. Tego dnia w Hali Sportowej w Radziejowicach spotkało się ponad 250 karateków z całego województwa mazowieckiego wraz ze swoimi najwierniejszymi kibicami – rodzicami.

            Patronatem honorowym zawody objęła Pani  Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, która zaszczyciła wszystkich startujących swoją obecnością podczas zawodów czyniąc je tym samym bardziej prestiżowymi.

Pani wójt niedzielę w Hali Sportowej przy radziejowickiej Szkole spędziła bardzo pracowicie wręczając medale i dyplomy oraz upominki wszystkim finalistom oraz bacznie przyglądając się poczynaniom na matach karatekom, tym najmłodszym, 4,5 letnim  i nieco starszym z grupy Senior „+”

Gmina Radziejowice ufundowała nagrody dla najmłodszych zawodników oraz przekazała wieleupominków dla wszystkich startujących tego dnia.

            Nagrody i upominki dla finalistów Ligi przekazało też Gminne Centrum Kultury POWOZOWNIA  w Radziejowicach a gościem specjalnym podczas zawodów była Pani Dyrektor GCK Powozownia Magdalena Masewicz – Kierzkowska.

            Do puli nagród i upominków dla finalistów Ligi swoją „cegiełkę’ – upominki, dołożyła także Fabryka ADD, której właścicielka Pani Magdalena Zembrzuska także zaszczyciła nas swoją obecnością podczas zawodów.

            O to, by karatecy podczas turnieju nie byli głodni zadbała Piekarnia ARYZTA w Grodziska Mazowieckiego, przekazując na turniej pyszne wypieki, którymi organizatorzy częstowali wszystkich gości. 

            Do puli nagród dołożyła się także firma HI FI Filer, która współpracuje z klubem MKKT NIKOBUSHI już od kilku lat i zawsze wspiera wszystkie aktywności klubowe.

Nie zabrakło też akcentu zaprzyjaźnionego GRAFIT FITNESS&WELLNES przekazującego darmowe wejściówki na zajęcia sportowe.

O to by zawody można było długo i miło wspominać zadbał Pan Michał Morzyk, nasz „ligowy”  fotograf, który swoim czujnym i wprawnym okiem „zatrzymywał” na fotografiach, piękno zawodów i karateków biorących w nich udział.

Nad sportowym duchem rywalizacji i  sprawiedliwymi werdyktami czuwało 25 sędziów z sensei Anną Kulczyńską 4 Dan ITKF na czele, tradycyjnie już sędzią głównym ligowych zmagań był sensei Piotr Kuś 3 Dan ITKF a wsparciem dla niego byli m.in.: Jan Kłębek 3 Dan ITKF, Robert Kalman 3 Dan ITKF, Mateusz Szelągowski 3 Dan ITKF, Piotr Mogiłko 2 Dan ITKF i wielu innych pracowitych i bezstronnych sędziów  z całej Polski.

Nieocenionym wsparciem podczas zawodów byli członkowie klubu MKKT NIKOBUSHI, rodzice i sympatycy karate, bez ich zaangażowania i pomocy oraz profesjonalizmu we wszystkim czego się podjęli nie udałoby się tak sprawnie i spokojnie rozegrać zawodów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w Radziejowicach odbyło się prawdziwe sportowe – Święto, bardzo serdecznie dziękujemy i do zobaczenia 15 kwietnia w Płocku na ostatnim, finałowym już turnieju.

Ewa Szelągowska-Kalman

Opublikowano: 27 marca 2018 08:08

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 637

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.