kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Pierwszego marca, jak co roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto uczestników ruchu partyzanckiego, którzy działali w polskim powojennym podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym, stawiali opór sowietyzacji Polski. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – swoje życie.

Nie zapomnijmy o godnym uczczeniu pamięci niezłomnych bohaterów, którzy bez wahania kładli swoje życie na szali wolności i niepodległości naszego kraju. Wspólnie zadbajmy o to, by żyli w naszej pamięci i byli dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.


1 marca 2019 r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, program:

Godz.10.00 – Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej- prezentacje postaci Witolda Pileckiego ps. „Witold” i Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz występ chóru szkolnego „Wiolinki”

Godz. 10.20 – przejazd do Muzeum Lwowa i Kresów Południowo -Wschodnich w Kuklówce Radziejowickiej

Godz. 10.35 – krótki rys historyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. Rdzanowskiego w Radziejowicach

Godz. 10.50 – złożenie kwiatów pod Kolumną Kresową poświęconą Polakom pomordowanym na Wschodzie oraz pod Kapliczką z figurką Jezusa Chrystusa w cierniowej koronie wykonaną przez Kapitana Wojska Polskiego przebywającego na Syberii.

Ok. godz. 11.00 zakończenie uroczystości , rozpoczęcie przewozu uczniów- chętni będą mieli możliwość zwiedzenia muzeum.


Opublikowano: 28 lutego 2019 10:20

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 602

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.