kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Dotacja 5.000.000,00 zł na "Budowę drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec".

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 12 lutego 2018 r. w Urzędzie Miasta w Mszczonowie zawarto umowę pomiędzy Województwem Mazowieckim – reprezentowanym przez Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego, a Gminą Radziejowice reprezentowaną przez Urszulę Ciężką – Wójta Gminy, przy kontrasygnacie Anny Mrozik – Skarbnika Gminy, w której województwo zobowiązuje się przekazać Gminie środki finansowe w formie dotacji w wysokości 5.000.000,00 zł w roku 2018, przeznaczone na realizację zadania pn.: „Budowa drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka-Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew-Grójec”.

Podobne wsparcie otrzymała Gmina Mszczonów na budowę wspólnej drogi, każda z gmin na swoim terenie.

To bardzo ważna inwestycja, która umożliwi skomunikowanie drogi nr 50 z drogą ekspresową S8 (Warszawa-Wrocław), drogą wojewódzką nr 719 (Warszawa-Skierniewice) oraz autostradą A-2 (Łódź-Warszawa).  Zapewni to mieszkańcom i podróżnym bezpieczny i dogodny dojazd m.in. do budowanego w Gminie Mszczonów parku wodnego „Park of Poland”. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych Aquaparków w Europie, który zajmie powierzchnię ok. 20 ha.

-Budowa dróg wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, a samorządom często brakuje środków na tak ważne inwestycje. Postanowiliśmy im pomóc, ponieważ dobry i bezpieczny dojazd jest podstawą udanego przedsięwzięcia. Ważna jest również współpraca, co rozumieją sąsiadujące ze sobą gminy Mszczonów i Radziejowice. Droga, która powstanie będzie prowadziła m.in. do budowanego we wsi Wręcza parku wodnego. Ta inwestycja to ogromna szansa na rozwój gospodarczy naszego regionu, a także aktywizację mieszkańców - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Foto: W.K.

 

 

Opublikowano: 14 lutego 2018 09:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 983

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.