kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Doposażono Gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach z terenu Gminy Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

     Szkoły prowadzone przez Gminę Radziejowice uzupełniły wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. Środki na sfinansowanie zakupu nowego wyposażenia zostały przyznane po złożeniu wniosku do Wojewody Mazowieckiego o udzielenie dotacji celowej przeznaczonej na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną.

   Zakupione akcesoria stanowią uzupełnienie wyposażenia znajdującego się w gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej nabytego w 2016 r. za łączną kwotę 20.000 zł.

   W grudniu 2017 r. w ramach pozyskanych z dotacji celowej środków, zakupiono dla Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach oraz Szkoły Podstawowej w Korytowie A meble, aparaturę i przybory na łączną kwotę 7 486,56 zł., w tym m.in. parawan, biurko i szafkę kartotekową, ciśnieniomierz, stetoskop, apteczki pierwszej pomocy oraz zestawy do fluoryzacji -szczoteczki, kubeczki jednorazowe i żel.

   Wyposażone gabinety wykorzystywane są w zakresie prowadzenia profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej przez pielęgniarki szkolne, skierowane do pracy w placówkach oświatowych przez NFZ. Pielęgniarki szkolne realizują profilaktyczną opiekę nad uczniami m.in. poprzez: wykonywanie testów przesiewowych, przygotowanie uczniów do lekarskich badań bilansowych, udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, nagłych zachorowaniach oraz w wypadkach i urazach. Prowadzą edukację zdrowotną uczniów poprzez realizację programów edukacyjnych, czy fluoryzację.

Tekst i foto: B.K.

Opublikowano: 09 lutego 2018 14:29

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 681

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.