kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich

 (link otworzy duże zdjęcie)

VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z terenu LGD „Ziemia Chełmońskiego”

W sobotę 9 grudnia, na terenie Hali Sportowej w Radziejowicach odbył się VIII Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich z terenu LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Tradycyjnie o godzinie 9.00 Wójt Gminy Radziejowice – Urszula Ciężka oficjalnie otworzyła Turniej, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanych rozgrywek.  

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Grupa pierwsza w składzie: RiO, Józefina 2017, KS Zboiska 1 rozegrała 3 mecze. W wyniku, których najlepsza okazała się drużyna z Józefiny. Z grupy drugiej, w której grały drużyny: TUR Jaktorów, Ryzykanci Radziejowice, KS Zboiska 2, do półfinału awansował zespół Ryzykanci Radziejowice. Trzecia grupa grająca w składzie: Mostva Sp. z o.o., Wolne Elektrony, ArcziBallot, Książenice, rozegrała sześć meczy. Po zaciętej rywalizacji z pierwszej pozycji do półfinałów awansowała drużyna ArcziBallot, a drugie miejsce zapewniające również awans do półfinałów  wywalczyła drużyna Wolne Elektrony.

Rozgrywki były prowadzone na zasadzie „każdy z każdym” w grupach. Mecze sędziowane były przez Sędziego Głównego - Pawła Zielińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Radziejowicach oraz Sędziów pomocniczych  – Damiana Kacprzaka oraz Michała Gmurka.
Po grupowych meczach zostały wręczone pamiątkowe medale, dyplomy oraz piłki.  Organizatorzy rozlosowali wśród zawodników upominki mikołajkowe. W trakcie Turnieju Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radziejowicach Pani Monika Karpiniuk koordynowała akcję z zakresu profilaktyki uzależnień  i przeciwdziałania alkoholizmowi. Uczestnicy otrzymali jednorazowe alkotesty.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek wyglądała następująco:

 I miejsce – ArcziBallot,

II miejsce – Ryzykanci Radziejowice,

III miejsce – Wolne Elektrony,

IV miejsce – Józefina 2017.

Honorów wręczenia nagród i pucharów zwycięzcom Turnieju dokonała Prezes Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” Magdalena Podsiadły, Sekretarz Gminy Radziejowice Wioletta Micewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Oświaty w Radziejowicach Beata Kalina oraz Sędzia Główny – Paweł Zieliński.

Pomimo, iż zacięta rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych wszyscy uczestnicy wyszli
z Turnieju zadowoleni, z pozytywną energią oraz pełnymi brzuchami, o które zadbał Hotel  „Artis Loft Hotel” w Radziejowicach-Parcel przygotowując pyszne ciepłe dania i słodkie przekąski. Natomiast  firma Bakoma z Elżbietowa serwowała w trakcie całego Turnieju zdrowe jogurty. 

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w organizacje tegorocznego Turnieju serdecznie dziękujemy za propagowanie zdrowego stylu życia i zasad fair play. Jednocześnie zachęcamy do podnoszenia formy fizycznej i wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach.

Tekst W.M.

Foto W.K.

 

Opublikowano: 15 grudnia 2017 13:14

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1093

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.