kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Próbna ewakuacja w Urzędzie Gminy Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 13 listopada 2017 r. w budynku Urzędu Gminy Radziejowice miała miejsce próbna ewakuacja pracowników i petentów wraz z ćwiczeniami działań ratowniczo - gaśniczych OSP Radziejowice. 

W pierwszej fazie urzędnicy odpowiedzialni za ewakuację, chodzili po korytarzach i kierowali wszystkich zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia do opuszczenia budynku na parking przed budynkiem urzędu. Wszyscy pracownicy i petenci błyskawicznie ewakuowali się na zewnątrz budynku.

Po przybyciu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Radziejowice, Sekretarz Gminy poinformowała kierującego akcją o zaistniałym zdarzeniu (pożarze) informując, że w budynku najprawdopodobniej pozostała jedna osoba. Podczas działań OSP, przeprowadzono próbną akcję ratunkową, związaną z symulacją gaszenia pożaru oraz udzieleniem pomocy osobie poszkodowanej. W związku z zadymieniem, funkcjonariusze straży pożarnej musieli użyć aparatów ochrony dróg oddechowych.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy z OSP Radziejowice wywietrzyli budynek oraz zapoznali się z rozmieszczeniem pozostałych pomieszczeń. 

Tekst: J.K.

Foto: W.K.

Opublikowano: 14 listopada 2017 14:03

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 850

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.