kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Obchody Święta 11-go Listopada w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 11-go listopada 2017 r. władze samorządowe wraz z mieszkańcami uczcili 99 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele św. Kazimierza w Radziejowicach. Mszę celebrował proboszcz parafii ks. mgr lic. Henryk Andrzejewski z pomocą ks. Prałata Waldemara Okurowskiego. Modlono się za wszystkich, którzy swoje życie oddali walcząc za wolność Ojczyzny.

We Mszy Świętej udział wzięli:  Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka,  Radni i sołtysi, poczty sztandarowe z OSP Radziejowice i OSP Korytów, poczet sztandarowy wraz z delegacją PSL na czele z Prezesem O/Gminnego Jerzym Koźlickim, poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Radziejowicach i Gimnazjum wraz z Dyrektorem Ireną Sosnowską oraz mieszkańcy Gminy Radziejowice.

W trakcie nabożeństwa wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach z programem słowno – muzycznym upamiętniającym patriotów dzięki, którym w dniu 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała wolność.

Po mszy odbyło się uroczyste przejście pod obelisk upamiętniający poległych w walkach o niepodległość w latach 1914-1920 znajdujący się koło Szkoły Podstawowej w Radziejowicach.

Wójt Gminy Urszula Ciężka słowa uznania skierowała do uczniów, którzy zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, a wraz ze Starostą oraz ks. Andrzejewskim podziękowała wszystkim za przybycie na uroczystość.

Tekst: W.K.

Foto: G.K.

Opublikowano: 14 listopada 2017 13:06

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 407

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.