kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Zapoznanie z obiektem "DriveLand" w Słabomierzu

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 20 października br. przedstawiciele samorządu Gminy Radziejowice, Policji, lokalnych mediów oraz zaproszeni goście wzięli udział w jazdach testowych w nowootwartym ośrodku doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego „DriveLand” w Słabomierzu. Ośrodek DriveLand to inicjatywa czołowego polskiego kierowcy rajdowego i Ralycrossowego Mistrza Polski Tomasza Kuchara.

Na terenie obiektu powstała sieć dróg i placów manewrowych przeznaczonych do zajęć w ramach szkoleń z doskonalenia techniki jazdy, kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych, a także kursów z zagrożeń w ruchu drogowym. Na placu manewrowym zostały zainstalowane nowoczesne systemy i instalacje tj. płyty poślizgowe (prostokątna dla ciężarówek i autobusów, prostokątna dla samochodów osobowych, płyta w kształcie pierścienia) z nowoczesnymi systemami nawadniania i kurtynami wodnymi oraz najnowszej generacji szarpakiem do wprowadzania pojazdów w poślizg. Plac nie jest przeznaczony dla amatorów wyścigów  i „drifterów”.

Inwestycja przewiduje także powstanie nowoczesnego pawilonu, który pełnił będzie rolę centrum konferencyjnego. Znajdą się w nim sale szkoleniowe z nowoczesnym sprzętem multimedialnym, restauracja, zaplecze socjalne i sanitarne. DriveLand będzie przygotowany na realizacje szkoleń i prezentacji nowych modeli samochodów, zlotów miłośników motoryzacji, sympozjów naukowych.
Chętnych na korzystanie z infrastruktury obiektu obsługuje zespół doświadczonych instruktorów Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara.

Z zajęć w „Akademii Bezpiecznej Jazdy” będą mogli skorzystać wszyscy chętni po uprzednim zgłoszeniu się do Organizatorów.

Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększy świadomość uczestników, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze.

Źródło: www.driveland.pl

Opublikowano: 23 października 2017 20:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1124

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.