kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Rodzinnie i sportowo w sołectwie Krze Duże

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ostatni tydzień wakacji dla wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa Krze Duże był okazją do rodzinnej aktywności sportowej. W tym roku mieszkańcy nawiązali współpracę z Mazowieckim Klubem Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI. Pod okiem doświadczonego trenera Roberta Kalmana uczestnicy poznali podstawy samoobrony, brali udział w grach i zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach korekcyjnych i ogólnorozwojowych. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku, w Gminnym Centrum Kultury „POWOZOWNIA” w Radziejowicach, były bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa i miały charakter rodzinny. Dla wszystkich uczestników była to nie tylko możliwość aktywności ruchowej i sprawdzianu własnych możliwości ale również forma integracji i wspaniałej zabawy. Na zakończenie odbył się turniej podsumowujący, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Kontynuując dobrą praktykę zapoczątkowaną w zeszłym roku mieszkańcy sołectwa Krze Duże w dniu 02 września zorganizowali na swoim terenie "II Rodzinny Turniej Piłki Nożnej". Dodatkowo dla chętnych dużych i małych przygotowano warsztaty z rękodzieła, które poprowadziła p. Małgorzata Brendel. Uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie wykonać biżuterię oraz gadżety z filcu. Zarówno dzieciom jak i dorosłym zadanie to sprawiło wielką radość. Każdy uczestnik mógł zabrać wykonane przez siebie dzieła do domu.

Spośród zebranych uczestników utworzono 6 drużyn. Drużyny składające się zarówno z dzieci jak i dorosłych rozegrały krótkie mecze systemem „każdy z każdym”. Uczestników Turnieju dopingowały Wójt Gminy Urszula Ciężka oraz Sekretarz Gminy Wioletta Micewicz. Ku uciesze organizatorów pomimo niesprzyjającej pogody zawodnicy bardzo zaangażowali się w rozgrywki, a sportowej rywalizacji towarzyszyły także dobre humory.

Zwycięzcami turnieju otrzymali z rąk sołtysa „Puchar Sołtysa”, który jest pucharem przechodnim, do wykorzystania w kolejnych Turniejach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Zawodnicy losowali nagrody za udział w turnieju, którymi były artykuły sportowe.

Podczas spotkania dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym, którego tematem były „Wspomnienia z wakacji”, a dorośli rozwiązali test wiedzy o Gminie Radziejowice. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród. Organizatorzy przygotowali podziękowania z upominkami dla osób wyjątkowo zaangażowanych w organizację spotkania.

 Rozgrywki sportowe wsparła Firma Helukabel Polska, która przekazała gadżety dla uczestników turnieju.

O bezpieczeństwo podczas imprezy zadbali druhowie z OSP Radziejowice.

Wszystkie nagrody, podziękowania, zajęcia sportowe oraz warsztaty z rękodzieła zostały sfinansowane z budżetu sołeckiego sołectwa Krze Duże.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju.

Organizatorzy spotkania: Sołtys Sołectwa Krze Duże Tomasz Bucior wraz z Radą sołecką.

Opublikowano: 10 września 2017 13:09

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1096

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.