kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Sportowa niedziela w Radziejowicach - IV Bieg Chełmońskiego

 (link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę 27 sierpnia na terenie Gminy Radziejowice obył się IV Bieg Chełmońskiego. Organizatorami Biegu byli: Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. oraz Gmina Radziejowice. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Żyrardowsiego – Wojciecha Szustakiewicza. W ramach zawodów odbyły się dwa biegi: Bieg Rodzinny po terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Radziejowicach, w którym wzięło udział 70 osób, oraz Bieg Główny na 10 km, w którym pobiegło aż 180 uczestników. Wśród uczestników Biegu Głównego, aż 60 osób to mieszkańcy Gminy Radziejowice i okolicy.

Bieg Rodzinny wystartował około godziny 9.30. Uczestnicy –dzieci i ich opiekunowie - dzielnie przebiegli wyznaczoną trasę wokół parku. Najszybszymi zawodnikami okazali się Marcin i Kuba Feder. Drugie miejsce zajęli Michał Milbrandt i Maciej Flis, trzecie miejsce natomiast zajęli Antonii i Michał Wylezińscy. Wójt Gminy Radziejowice – Urszula Ciężka oraz Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Wojciech Szustakiewicz udekorowali na mecie wszystkich  uczestników medalami  Biegu Chełmońskiego i zaprosili do wspólnego zdjęcia pamiątkowego pod pomnikiem Józefa Chełmońskiego.

Zawodnicy Biegu Głównego wystartowali około godziny 10.00. Trasa była bardzo urozmaicona, przebiegała przez malownicze tereny Gminy Radziejowice. Uczestnicy to nie tylko zawodowcy, ale również amatorzy, którzy chcieli się sprawdzić na dystansie 10 km i nie ważne było dla nich miejsce w klasyfikacji, ale sam fakt, że dobiegną do mety. W tym roku nie zabrakło również   Tuni – suczki, która już po raz kolejny bierze udział w biegu na dystans 10 km wraz ze swoim właścicielem – Adamem Zaborskim. Z najlepszym czasem, bo tylko 36,11 min bieg wygrał Rafał Krzeszewski z Warszawy. Drugie miejsce zajął Andrzej Miedzejewski z Pruszkowa, trzecie miejsce – Wojciech Frączek ze Skierniewic.

Pierwszą kobietą na mecie była Tamara Mieloch z Podkowy Leśnej, drugie miejsce
w klasyfikacji kobiet zajęła Dominika Sosnowska z Żyrardowa, natomiast trzecie miejsce należało do Marty Hagen z Grodziska Mazowieckiego. Najszybszym biegaczem z Gminy Radziejowice okazał się, jak zawsze, mieszkaniec Korytowa - Marek Pociech. Najstarszy zawodnik, który wziął udział w Biegu to Jan Kocimski z Sochaczewa, który ma prawie 70 lat.

Po tym, jak wszyscy zawodnicy dobiegli do mety i odetchnęli po biegu, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Udekorowani zostali uczestnicy obu biegów, a puchary i nagrody wręczała Wójt Gminy Radziejowice - Urszula Ciężka oraz dyrektor biegu - Łukasz Orzeszyna wraz z prezesem Stowarzyszenia Żyr.A.F.A Żyrardów - Jackiem Mitrowskim. Po nagrodzeniu uczestników przyszedł czas na losowanie nagród przekazanych przez sponsorów. Główną nagrodą w losowaniu był telewizor przekazany przez TCL. Szczęśliwym posiadaczem telewizora został  Łukasz Ambrozik z Żyrardowa.


Zachęcamy do biegania  po terenie Gminy Radziejowice i udziału w kolejnych edycjach Biegu Chełmońskiego!

Opublikowano: 04 września 2017 09:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 737

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.