kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Akcja profilaktyczna pn. "Trzeźwo pracuję od rana"

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 26 sierpnia 2017 została przeprowadzona  akcja profilaktyczna promująca trzeźwość oraz bezpieczeństwo. Akcja została skierowana do mieszkańców gminy i gości uczestniczących w Święcie Chleba i Miodu organizowanego przez Gminę Radziejowice.  W działaniach czynny udział wzięli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Oświaty, Policja oraz członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podjęte działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dla najmłodszych zostały przygotowane drobne upominki z hasłami profilaktycznymi (ulotki, pszczółki, smycze, kubki). Za wykazanie się wiedzą z  zakresu profilaktyki można było uzyskać także, publikacje poświęcone Gminie oraz Bajki dla dzieci.  Dorośli w ramach akcji mogli zapoznać się z działaniem alkomatu i otrzymać jednorazowy test  na obecność alkoholu we krwi.

      Do akcji profilaktycznej przyłączyła się również Policja. Dzielnicowy asp.Sławomir Klucznik dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców w ramach akcji „Widoczni na drodze”, przekazał kamizelki i opaski odblaskowe.

Pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy po raz kolejny prowadzili akcję skierowaną do osób starszych oraz osób mających problemy ze zdrowiem pod hasłem  „Koperta życia”. Akcja w Gminie Radziejowice prowadzona jest od 3 lat. Dbając o swoich mieszkańców zarówno stałych jak i wakacyjnych zachęcamy do udziału w tej akcji, szczególnie osoby mieszkające samotnie.

Co to jest „Koperta Życia”.

„Koperta Życia” jest informacją dla służb medycznych/ratowniczych o naszych problemach zdrowotnych, w kopercie tej jest miejsce na informacje o stanie zdrowia, alergiach, grupie krwi, przyjmowanych lekach. Wypełnioną informacje umieszczamy w lodówce, natomiast na lodówce zawieszamy dołączony magnes, który informuje ratowników, że w tym miejscu znajdą informacje gdy przydarzy się nam coś złego. Ratownicy szybciej mogą udzielić nam fachowej pomocy.

Opublikowano: 31 sierpnia 2017 09:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 739

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.