kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Delegacja z Chin w Gminie Radziejowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piątek, 21 lipca Wójt Gminy Radziejowice – Urszula Ciężka przyjęła w Urzędzie Gminy delegację biznesmenów z Chin. Goście, z Burmistrzem Liu Guolong na czele, przyjechali z miasta Yiyang
z prowincji Hunan słynącej z produkcji herbaty. Wizyta  realizowana była w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma przyczynić się do wzrostu inwestycji na terenie naszego kraju. Gmina Radziejowice, choć w porównaniu z miastem Yiynag jest niewielka, budzi wśród inwestorów duże zainteresowanie. Ze względu na podobny charakter i kierunki rozwoju.

Podczas spotkania goście opowiedzieli o  swoim pięknym kraju, o zasobach naturalnych, z jakich słynie region oraz o kulturze związanej z uprawą  herbaty.  Poczęstowali gospodarzy herbatą, która ma właściwości uzdrawiające, pomaga obniżyć poziom cukru i cholesterolu, ale przede wszystkim działa leczniczo na układ pokarmowy.  Następnie Pani Wójt Urszula Ciężka opowiedziała o Gminie Radziejowice, o tradycjach i zwyczajach regionu oraz o historii  i kierunkach rozwoju.

Po spotkaniu w Urzędzie Gminy goście zostali zaproszeni na wycieczkę do Zespołu Pałacowo - Parkowego w Radziejowicach. Tam  obejrzeli wystawę obrazów Józefa Chełmońskiego, która zrobiła na nich duże wrażenie. Mieli okazję zwiedzić Pałac oraz pospacerować po pięknym i malowniczym Parku.

Każda wizyta zagranicznych gości  przysparza nowych możliwości dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie Gminy Radziejowice.

Opublikowano: 27 lipca 2017 15:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 351

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.