kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Dzień dziecka w Powozowni

 (link otworzy duże zdjęcie)

4 czerwca na terenie Gminnego Centrum Kultury „Powozownia” odbyły się obchody Dnia Dziecka. Do dyspozycji milusińskich były dmuchane zjeżdżalnie, boisko do gry w badmintona, oraz stanowisko rękodzielnicze, gdzie można było stworzyć torbę lub plecak z własnym rysunkiem.

Dzień Dziecka zaczął się od występu grupy bębniarskiej z GCK Powozownia. Następnie na scenę wkroczyli aktorzy ze spektaklem pt. „Zakochani w gęsi”, który opowiadał o perypetiach lisa, wilka i sępa, zakochanych w niewinnej gęsi. W rozwiązaniu ich konfliktu pomogła pomysłowa sowa. Bajka napisana wierszem była przeplatana piosenkami śpiewanymi  na żywo. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach prowadzonych przez animatora, m.in. zabawie w przydeptywanie ogonków, oraz w warsztatach ceramicznych.

Na miejscu była również obecna jednostka policji ze Mszczonowa. Można było obejrzeć samochód policyjny od środka, usiąść za kierownicą, a także przebrać się w strój bojowy policji. Sołectwo Zboiska przygotowało stanowisko gastronomiczne, gdzie można było posilić się smacznymi pierogami, zapiekanką i innymi pysznościami. Nie zabrakło również stoisk z kolorowymi balonami, watą cukrową oraz popcornem, rękodziełami plecionymi z gazet, biżuterią, a także z obrazami.

Opublikowano: 08 czerwca 2017 11:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 457

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.