kod qr z adresem tej strony

Radziejowice - Gmina nie tylko na weekend!

Fundusze unijne

Gminny finał akcji „I Twój miś może zostać ratownikiem”

 (link otworzy duże zdjęcie)

     31 stycznia 2017 r. pracownicy Urzędu Gminy Radziejowice zakończyli zbiórkę pluszaków, które zostaną przekazane funkcjonariuszom KP PSP w Żyrardowie, w ramach ogólnopolskiej akcji „I Twój miś może zostać ratownikiem”. W akcji udział wzięli uczniowie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum i przedszkola, którzy przekazali swoje przytulanki dla dzieci bardziej potrzebujących. Do urzędu dostarczono około 250 maskotek.

     Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

     Dziękujemy Dyrektorom szkół i przedszkola za umożliwienie przeprowadzenia akcji w placówkach, a dzieciom za okazanie wielkiego serca.

Opublikowano: 31 stycznia 2017 18:44

Kategoria: Aktualności

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1071

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Dostosowanie stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne z terenu Gminy Radziejowice do wymogów WCAG 2.0 poprzez ich budowę" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.